Касові апарати підуть у минуле? Українцям пояснили, як працюватиме податкова у 2021 році

Державна податкова служба України пролила світло на те, як потрібно користуватися новими РРО

Варто нагадати нашим читачам, що український парламент прийняв в цілому законопроєкт №4439-д для врегулювання питання введення обов’язкових касових апаратів для ФОП, який розробив профільний комітет.


“За” проголосувало 319 народних депутатів. Закон відстрочив до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО для ФОП, які є платниками єдиного податку другої–четвертої груп.
Українські податківці вирішили детально пояснити, як застосовуватимуть “реєстратори розрахункових операцій” (РРО) на практиці. Про це стало відомо завдяки публікації Державної податкової служби України в мережі Facebook.

Публікація української податкової, скріншот: Facebook

“Державною податковою службою оновлено навчальні модулі з роз’ясненнями для суб’єктів господарювання та громадян чинних норм законодавства про застосування РРО. Вони дозволяють користувачам уникнути помилок при застосуванні РРО та невірного тлумачення законодавчих норм.”, – пишуть автори публікації.

Чтайте також:  "Усіх депутатів зі «Слуги народу» фінансують додатково": експерт зробив неочікувану заяву

Також варто нагадати нашим читачам, що новий закон визначає граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування суб’єктами спрощеної системи оподаткування відповідних груп платників єдиного податку, виходячи зі встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати.
Виключаються норми про компенсацію покупцям (споживачам) за скаргами про порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми штрафних санкцій, застосованих до бізнесу. Йдеться про так званий кешбек.
Також скасовуються і штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів у РРО.