Російським нафтовим родовищам загрожує зупинка – Goldman Sachs

Через брак нафтосховищ видобуток доведеться зупинити і відновити його потім буде неможливо

Росія потерпає від браку нафтосховищ в країні, через що може виявитися у вкрай важкому становищі, оскільки це може привести до зупинки роботи на старих радянських родовищах, і відновити її буде неможливо. Таку думку висловив головний сировинної стратег Goldman Sachs Джефф Каррі, передає OilExp.

«Якщо через брак нафтосховищ видобуток доведеться зупинити, найбільша шкода загрожує родовищам в регіонах Росії, США, Канади і Латинської Америки без виходу до моря. У виграшному становищі будуть нафтові об’єкти, розташовані біля води, в тому числі в Саудівській Аравії, Західній Африці та Північному морі. Старим нафтовим родовищам в РФ загрожує закриття. Якщо зупинити роботу на старих радянських родовищах, відновити її буде неможливо », – сказав він.

Чтайте також:  СБУ «привітала» з Днем Росії патріотичними білбордами

Експерт зазначив, що для того, щоб запобігти такому розвитку ситуації, США, Росія і Саудівська Аравія можуть піти на угоду зі скорочення обсягів видобутку нафти. За його оцінкою, в результаті такої угоди світовий видобуток нафти може скоротитися на 10 млн б / д.

Нагадаємо: обвал на нафтовому ринку відбувся після зриву угоди ОПЕК+ та обіцянки Саудівської Аравії збільшити видобуток до 13 млн барелів на добу. В цілому ціни на нафту з початку року обвалились наполовину.
Як повідомлялось, нафтопереробні заводи в США та Європі відмовляються купувати додаткові обсяги нафти у Саудівської Аравії, незважаючи навіть на те, що ціни на сировину були знижені.
Державна компанія Saudi Aramco пішла на безпрецедентне зниження цін на СПГ з поставкою у квітні.