Працювали з колегою разом, а нарахували різну пенсію — українцям пояснили, як таке може бути

Українець поскаржився на меншу пенсію, ніж у його колеги

Розрахування пенсій — процес зовсім не простий, і в ньому треба враховувати низку факторів та нормативно-правових актів. У багатьох випадках українцям незрозуміло, чому люди, які мають дуже схожий досвід, можуть отримувати досить різні пенсії — однак спеціалізоване видання “Пенсійний кур’єр” спробувало пояснити ситуацію на одному з прикладів.

Так, у публікації на сторінці газети у соціальній мережі “Фейсбук” (також ця інформація була оприлюднена у “Пенсійний кур’єр” № 52 (918)) відповіли на питання громадянина про різницю пенсії з його колегою.

“У серпні 2018 року мій чоловік вийшов на пенсію за віком, одержує 3782 грн. 2020 року за призначенням пенсії звернувся колега, з яким чоловік пропрацював разом багато часу, і йому призначили більшу пенсію. Чи можливо таке?” — цікавиться українець.

Чтайте також:  Мінімальна пенсія буде 4200 гривень: пенсіонерів потішили раптовим покращенням

Так, пенсія людини, яка звернулася за її призначенням на два роки пізніше, справді може бути більшою. Рік виходу на пенсію має значення: чим пізніше виходиш, тим більшу пенсію маєш. Причин для цього кілька. Перша і найбільш вагома — показник середньої заробітної плати по країні. Він береться за три роки перед роком звернення за призначенням пенсії. За ці роки показник середньої зарплати зріс більш як на 2000 грн, тож розрахункова величина заробітної плати в колеги вашого чоловіка також збільшилася. Друга причина — це плюс два роки стажу. Третя можлива причина — різниця в періодах зарплати”, — пояснили йому спеціалісти.

Так що українцям доведеться продовжувати ретельно пильнувати за специфікою пенсійної системи, аби захистити свої права та інтереси.