Податок на собак у 2021: скільки коштує утримувати чотириного друга

Податок на собак у Польщі – це популярна назва податку, який щороку стягується комуною з власників собак.

 

З 2008 року податок на собак встановлює муніципальна рада. Міністерство фінансів встановило верхню межу річного тарифу за домашнього улюбленця у розмірі 130,30 злотих. Це на 5 злотих перевищує минулорічну таксу, повідомляє Rzeczpospolita.

Місцеві органи влади можуть змінювати розмір збору за тварин залежно від місця проживання власника та породи собаки. Якщо домашній улюбленець народився після 30 червня, то застосовується половина від річного тарифу.

У Польщі, як правило, муніципальна влада не встановлює максимальні тарифи за утримання домашніх тварин. Наприклад, у Руді Шленській за домашнього улюбленця беруть 68 злотих, у Сопоті та Іновроцлаві – 66 злотих. Щецин має дещо нижчі ставки – 50 злотих.

Мешканці Влоцлавека платять за тварину 40 злотих. У Кракові плата становить 36 злотих. Однак місцева влада вирішила, що не вимагатиме данини для врятованих із притулку собак. Деякі міста офіційно скасували платіжне зобов’язання. Не повинні платити податок за собаку у Варшаві, Познані, Бидгощі, Лодзі, Вроцлаві та Катовіце.

Чтайте також:  Частина українців залишиться без пенсій через нові правила: названо вимоги.

Виплата повинна бути здійснена до комуни до 30 квітня. Ситуація інакша, коли вихованець народився в середині року або пізніше. У цьому випадку ви повинні сплатити рахунок-фактуру протягом 2 місяців з дня народження тварини.

Хто не платить за домашніх тварин

Не кожен, у кого є собака, повинен віддати податок на тварину. Від збору звільняються:

– інваліди, у яких одна собака:

– інваліди, у яких собака-помічник;

– особи з високим ступенем інвалідності;

– люди похилого віку, у яких є одна собака:

– люди старше 65 років, які ведуть домашнє господарство самостійно;

– дипломатичний персонал;

– фермери:

– фермери, які не є власниками більше двох собак.

Видання Rzeczpospolita наголошує, що інші жителі також можуть бути звільнені від цього обов’язку муніципальною владою. Згідно з комунальною практикою, наприклад, люди, які взяли собаку з притулку або їх домашньому вихованцеві імплантовано чіп, звільняються від зборів.

Чтайте також:  Українці заплатять податки за квартири: чиє житло заберуть в заставу