Долар і євро знову почали дорожчати: курси валют Нацбанку на четверг

Гривня активно знецінювалася останній місяць, а нині ситуація більш-менш стабілізувалася.

2 квітня долар і євро здорожчають. Національний банк України визначився з Долар і євро різко здешевшали у курсах валют Нацбанку на середу офіційними курсами валют на четвер.

Долар США здорожчав на 13 копійок і коштує 27,75 грн.

Євро здорожчав на 7 копійок і коштує 30,32 грн.

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн.

29 березня Кабмін затвердив

Бюджет надзвичайної ситуації: Шмигаль озвучив оновлений макроекономічний прогноз
нові макроекономічні прогнози на 2020 рік. ВВП – мінус 4,8%, середньорічний курс долара США – 29,5 грн (плюс 1,5-2 грн), інфляція – 8,7% (плюс 3,1%), безробіття – 9,4% (плюс 1,3%), середня зарплата – 11 тис. грн (без змін).

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року – 35,66 грн.

Чтайте також:  Банки закриються! Екстрене звернення до українців. “Щоб не залишитися без грошей …”

Через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає

Наслідки коронавірусу в Україні: яким буде курс долара, наскільки впаде економіка та де шукати допомоги. Падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року – за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня. (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін. ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.

В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року.

У Зеленського заявили, що коронавірус обвалить українську економіку мінімум на 5%
економіка України впаде мінімум на 5%.

Чтайте також:  Після пожежі на Калинівських складах не виявили боєприпасів майже на півмільярда

Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему “Економічний вплив COVID-19 на Україну”, проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.