14% українців втратили роботу внаслідок пандемії та 60% зазнали збитків – дослідження

16% опитаних українців повністю втратили дохід через коронавірус


За результатами всеукраїнського опитування дослідницького агентства Info Sapiens, проведеного 25-29 березня, 60% українців назвали щонайменше один вид фінансових збитків, зокрема 38% українців зазначили зменшення регулярного доходу родини внаслідок епідемії, 16% – повну втрату доходу, 14% – втрату роботи, 10% – фінансові збитки (через здачу квитків тощо). Про це йдеться в звіті, опублікованому агентством.

«Якщо розглядати нефінансові збитки, то 11% українців також скаржилися на зловживання з боку влади, а 8% – на ненадання належної медичної допомоги. Загалом 69% опитаних зазначили, що їхні родини так чи інакше постраждали від епідемії», – сказано в повідомленні.

Зазначається, що близько половини українців, які до карантину відвідували місце роботи або навчання, припинили його відвідувати, з них чверть продовжили працювати або навчатися віддалено.г

Чтайте також:  В Україні готують план "Б" у боротьбі з пандемією COVID-19

Згідно результатам дослідження, 45% респондентів, які втратили роботу або частину доходу внаслідок карантину, стверджують, що їм вистачить грошей тільки на березень або що вже не вистачає, 34% – на березень і квітень і тільки 16% – що на три і більше місяців.

Окрім того, 77% українців намагатимуться економити та заощаджувати, і тільки 12% – витрачати більше грошей на запаси або великі покупки, тому що, на їхню думку, вони можуть знецінитися або неможливо буде купити потрібні товари.

Вибірка дослідження складає 809 респондентів. Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Нагадаємо: прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що країна не може не працювати півроку та наголосив на тому, що Кабмін розглядає варіанти можливого послаблення карантину для запуску економіки після Великодніх свят.

Чтайте також:  Правління НБУ позбавило Рожкову основних повноважень – ЗМІ

До цього ексміністр економіки Тимофій Милованов із посиланням на дані опитування дослідницької компанії «Градус» заявив, що в режимі жорсткого карантину в більшості українців закінчаться гроші на життя через чотири тижні.