Трирічний хлопчик та його мама загинули від отруєння чадним газом на Львівщині. Будинок, де мешкали загиблі, був негазифікований, а приміщення родина опалювала дровами.
Що стало причиною отруєння чадним газом та як не стати жертвою “тихого вбивці” – розповість журналістка “5 каналу” Марта Шикула.
Трагедія сталася у підвальному приміщенні цього будинку. Молода жінка перед сном розтопила піч у кімнаті. Разом із нею у приміщенні перебував 3-річний син.
29-річну жінку та дитину без ознак життя знайшли чоловік і рідний брат. Вибивати двері до кімнати взялися, коли Василина і Данилко довго не виходили з неї.
“Вирвав двері, вже не було що спасати. Рятували дитину на дворі. Дві з половиною години. І нічого не дало”, – каже брат загиблої Роман.
Будинок, де проживали загиблі, не газифікований. Роман розповідає, приміщення опалювали дровами. Чоловік припускає, трагедія сталася через те, що сестра неправильно розтопила піч.
“Встановлено що смерть наступила внаслідок отруєння чадним газом. Триває досудове розслідування. Проводяться експертизи, встановлюють причини смерті”, – сказала речниця Нацполіції у Львівської області.
Чадний газ – тихий убивця. Без смаку й запаху, кажуть фахівці. Щоби вберегти себе, газовики радять користуватися більш сучасними приладами для обігріву приміщення.
“Ні в якому разі не можна герметично закривати вікна і двері в тому приміщенні, де встановлені нагрівальні прилади. Категорично заборонено закривати шуберти після того, коли вже перегоріли дрова чи вугілля, ці шуберти ні в якому разі не мають бути закриті”, – розповідає начальник львівського відділення АТ “Львівгаз” Павло Сербан.
Щоби не вчадіти, пічки чи інші обладнання для обігріву, перед початком опалювального сезону, обов’язково має перевіряти фахівець.
“Забороняється використовувати дрова, довжина яких перевищує довжину топки. Також категорично забороняється перекривати будь якими засобами отвори та вентиляційні канали пічного опалення”, – зазначає начальник відділу контролю пожеж ДСНС у Львівській області Андрій Гвардєєв.