Президент Молдови попросить ЄС про експертизу Дністра з метою будівництва Україною електростанцій на річці

Україна має намір побудувати шість електростанцій, але науковці з Молдови нарікають, що це може призвести до обміління річки

Президент Молдови Майя Санду має намір під час майбутнього офіційного візиту до Брюсселя звернутися до Євросоюзу з проханням здійснити повну експертизу ситуації на Дністрі з урахуванням наміру української влади побудувати на річці кілька електростанцій. Про це Майя Санду заявила на пресконференції в середу, присвяченій підсумкам свого першого візиту за кордон, який напередодні відбувся в Києві.

«Ми детально обговорили це питання з президентом Володимиром Зеленським. Є повне розуміння щодо необхідності дотримання екологічних норм, щоб не наражати на ризик близько семи мільйонів громадян Молдови та України, що проживають у басейні річки Дністер. Річка забезпечує нас питною водою, і ми маємо зберегти це і для наступних поколінь», – повідомила президент Молдови.

Чтайте також:  В ЄС закликали звільнити Навального

Як зазначила Майя Санду, наразі перспективи спорудження електростанцій на Дністрі обговорюють робочі групи урядів двох країн, але остаточне рішення може бути ухвалене лише з урахуванням результатів експертизи, яку здійснять фахівці Євросоюзу.

«За кілька днів я буду в Брюсселі. Я проситиму, щоб цю експертизу було здійснено якомога ретельніше», – сказала президент.

Українська влада протягом кількох останніх років заявляє про намір побудувати на річці Дністер, у районі міста Новодністровська шість сучасних електростанцій, які доповнять уже наявний у цьому районі великий гідровузол.

Водночас, як стверджують екологи Молдови, таке будівництво може призвести до обміління річки, руйнування екосистеми, а також зникнення флори і фауни. Крім того, це створить загрози в забезпеченні водою низки населених пунктів, включно з Кишиневом та Одесою.

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський і президент Республіки Молдова Майя Санду підписали спільну заяву щодо важливості розвитку українсько-молдовських двосторонніх відносин.

Чтайте також:  Україні після COVID-19 загрожує спалах страшних епідемій. Лікарі б'ють на сполох і називають приголомшливі цифри

У документі декларується створення Президентської Ради України та Республіки Молдова. Держави планують відновити повноцінний діалог на найвищому рівні та надати йому динамічного характеру, створити передумови для переходу від прагматичного до стратегічного характеру взаємодії в інтересах обох держав і народів.