Чи варто купувати акції на тлі економічного спаду через коронавірус: коментар економіста

Фондові ринки потрапили під вплив “ведмежої тенденції”, тому інвестори, які хочуть вкласти гроші в акції компаній повинні поки не поспішати, а зробити це трохи згодом.

Як розвиватиметься далі коронавірус – невідомо. Тому ринок акцій зараз теж знаходиться в дещо підвішеному стані. Адже інвестори намагаються передбачити ринкове дно. Ель-Еріан стверджує, що впродовж найближчого часу не купуватиме акції, поки пандемія так стрімко поширюється. Однак завжди можна інвестувати кошти в цінні папери на довгострокову перспективу.

Я знаю, що це дуже складно. Однак ніхто не може точно сказати, якою буде динаміка поширення коронавірусу. Просто раніше ми з таким не зіштовхувалися,– зазначив Ель-Еріан.

Економіст прокоментував ситуацію на фондових ринках через день після того, як основні американські біржові індекси продемонстрували Коронавірус призвів до великого обвалу на фондовому ринку США: підсумки першого кварталу свої найгірші з 2008 року квартальні показники. Так, ціни на акції різко знизилася ще в середу, 1 квітня.

Чтайте також:  Фінансисти розповіли, що робити з доларом, який стрімко дешевшає

Для компаній проблема ліквідності стане питанням платоспроможності. Тому з часом вони панікуватимуть внаслідок зменшення капіталу,– додав Ель-Еріан.

Застереження економіста щодо того, аби інвестори не поспішали купувати акції, не перше. Зокрема, Ель-Еріан заявляв ще 25 лютого і інтерв’ю CNBC, що спад економіки у 2020 році внаслідок коронавірусу відрізняється від минулих фінансових криз. Тому інвесторам варто уважно проаналізувати ситуацію на ринку, перш ніж вкладати гроші в акції.