Держрегулювання цін на газ заощадить споживачам від 4 до 5 млрд млрд – «Нафтогаз»

Державна ціна складає 6,99 гривні за куб.м газу

 

Державне регулювання ціни на газ заощадить побутовим споживачам від 4 до 5 млрд грн на рахунках за газ. Про це повідомляється на сайті НАК «Нафтогаз України».

«Нафтогаз» запевняє, що у період дії обмежень готовий постачати газ для газзбутових компаній для потреб населення. При цьому, для компаній діятиме два варіанти оплати. Перший варіант передбачає поставки газу зі знижкою до ринкової ціни, за умови, якщо газзбут-контрагент забезпечить верифікацію клієнтської бази.Газзбут має довести наявність серед своїх клієнтів побутових споживачів, а за підсумками кожного місяця – проінформувати «Нафтогаз», які обсяги спрямовані безпосередньо на потреби населення. Обсяги фактичного споживання газу населенням будуть перевірятися.

Якщо газзбут відмовиться підтверджувати поставки населенню, «Нафтогаз» пропонує другий варіант – купувати газ за ринковою ціною та з банківською гарантією оплати або за передоплатою.

Чтайте також:  Євробляхери втратили останню надію і пішли штурмом на Кабмін — повний список вимог водіїв

Нагадаємо: на час карантину кабмін ввів державну ціну на газ. Державна ціна складає 6,99 гривні за куб.м газу.

У випадку, якщо постачальник газу відмовиться постачати газ побутовим клієнтам за регульованою ціною, спрацює страховий механізм ринку – постачальник «останньої надії» (ПОН), яким є Газопостачальна компанія «Нафтогаз України». Відповідно до вимог законодавства, споживач може бути клієнтом ПОН до 60 днів. Протягом цього періоду споживач має знайти нового постачальника газу.