Британія та Бельгія прагнуть закупити більш дешеві індійські вакцини проти COVID

Закупити вакцини за нижчими цінами виявили бажання також країни Близького Сходу та Африки

 

Індія заявила, що може збільшити виробництво вакцин проти COVID-19 до 500 млн в місяць для експорту, оскільки вони викликали інтерес з боку Великобританії, Бельгії та країн Близького Сходу і Африки, які шукають доступ до дешевших препаратів

Як повідомляє Bloomberg, Індія має можливість збільшити виробництво вакцини AstraZeneca, виробленої на місцевому рівні Інститутом сироватки Індії (Serum Institute of India), а також вакцини власної розробки, в очікуванні зростання попиту до кінця цього тижня.

Джерела агентства розповіли, що ПАР, Кенія і Нігерія входять в число африканських країн, які ведуть переговори з Індією про постачання.

Сьогодні, 20 січня, Нью-Делі почав поставки вакцин в шість сусідніх країн – Бутан, Бангладеш, Непал, М’янму, Мальдіви і Сейшели – і чекає дозволів регулюючих органів Шрі-Ланки, Афганістану і Маврикію.

Чтайте також:  Microsoft терміново звернулася до користувачів Windows 10, чого не варто робити з "десяткою"

За словами офіційних осіб, все більше країн Європи виявляють інтерес до закупівель вакцин, вироблених в Індії, з огляду на середню вартість ін’єкцій Pfizer-BioNTech і Moderna в $35. Serum, найбільший у світі виробник вакцин за обсягом, може постачати вакцину Astra за ціною $5-$10 за дозу.

Нагадаємо: Індія, друга за кількістю хворих на COVID-19 країна у світі, де зареєстровано понад 10,5 млн заражених і 152 718 смертей, в суботу почала найбільшу у світі кампанію з вакцинації.

Як повідомлялось, індійська фармкомпанія Bharat Biotech, яка розробила вакцину від коронавірусу, розповіла про можливі побічні ефекти від неї..

В Індії 4 січня схвалили використання двох вакцин від коронавірусу: це Covishield від англо-шведської компанії AstraZeneca і Covaxin від Bharat Biotech. Обидва препарати виробляються в Індії. При цьому влада Індії схвалили використання Covaxin, не розкривши даних про ефективність цього препарату.

Чтайте також:  Уряд розробив 230 заходів для стимулювання економіки після COVID-19