У Раді назвали умову появи в українців “COVID-паспортів”

Наразі у Євросоюзі немає одностайної думки щодо впровадження так званих “COVID-паспортів” для перетину кордону. Поява таких документів у українців можлива, якщо це стане вимогою ЄС для потрапляння на його територію.

 

Про це розповів народний депутат від фракції «Слуга народу» Михайло Радуцький в ефірі телеканалу «Україна 24». При цьому він зазначив, що Україна обов’язково робитиме електронний реєстр вакцинації.

«Навіть у країнах ЄС ще немає одностайної думки про те, чи вводити (covid-паспорти – ред.). Наприклад, Франція сперечається з цього приводу. Я точно можу вас запевнити, що Україна робитиме електронний реєстр вакцинації, це дуже важливо для країни», – заявив Радуцький.

Щодо “ковідних паспортів” нардеп висловив упевненість, що це не будуть паперові паспорти.

«Якщо ЄС вимагатиме від громадян України підтвердження вакцинації, у нас Мінцифри уже практично застосовує додаток «Дія». Думаю, в електронному вигляді в додаток «Дія» буде вноситись інформація про вакцину. Уже з цього роблять… що буде цілий завод, витрачати гроші на паспорти. Якщо це буде вимога ЄС, щоб туди потрапити, то ми ж не можемо позбавити своїх громадян можливості подорожувати світом», – зазначив парламентарій.

Чтайте також:  Свідоцтво про вакцинацію від COVID-19: де в Україні отримати документ, і для чого він потрібен

Вакцина від коронавірусу: коли буде в Україні?
Розробники німецької фармацевтичної компанії BioNTech спільно з американською корпорацією Pfizer домоглися в третій фазі випробувань вакцини високого показника ефективності. У випробуваннях брали участь 43 538 добровольців, яким вводили вакцину і плацебо. Серед усіх учасників випробувань захворіли на коронавірусну інфекцію 94 людини. За даними виробників, серйозних побічних дій вакцини під час досліджень не виявлено.
Президент України Володимир Зеленський попросив канцлерку Німеччини Ангелу Меркель врахувати інтереси України при плануванні поставок майбутньої вакцини від COVID-19.
В середині листопада 2020 року головний інфекційний лікар США Ентоні Фаучі заявив, що, згідно з попередніми даними, вакцина від американською біотехнологічної компанії The Moderna є ефективною проти COVID-19 на 94,5%. Він зазначив, що вакцинація може розпочатися у другій половині грудня.
18 листопада в МОЗ заявили, що близько 4 мільйонів українців отримають безкоштовне щеплення від COVID-19 у першій половині 2021 року. Пізнішу у відомстві уточнили, що для повноцінного захисту від коронавірусу потрібно буде отримати дві дози вакцини, ціна однієї складе 7 доларів.
В.о. генерального директора Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я Ігор Кузін повідомив, що Україна може отримати першу партію вакцини від COVID-19 в середині або наприкінці січня 2021 року.
У Великій штамнії вже почали вакцинацію від коронавірусу.
В Україні вже затвердили план вакцинації населення. В уряді зазначили, що план буде оновлюватися в залежності від вихідних даних.
Президент України Володимир Зеленський поставив міністру охорони здоров’я Максиму Степанову завдання отримати вакцину до кінця зими.
30 грудня 2020 року в ОП повідомили, що Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання на територію України вакцини проти COVID-19 виробництва компанії Sinovac Biotech. Йдеться про закупівлю 1 млн 900 тис. доз за ціною 504 грн за дозу.
Україна закуповуватиме вакцину від коронавірусу через британського посередника Crown Agents.

Чтайте також:  У МОЗ готуються до вакцинації підлітків. Усі деталі