Частина українців залишиться без пенсій через нові правила: названо вимоги.

В Україні з 2022 року на пенсію зможуть вийти тільки ті українці, які мають як мінімум 29 років стажу. Решті доведеться працювати до 63 або 65 років.

Про це йдеться в законі “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”. Зазначена вимога до стажу ростиме щорічно на 12 місяців, поки для пенсії в 60 років не знадобиться 35 років стажу. Як розповіла вчена Лідія Ткаченко, за оцінками Інституту демографії та соціальних досліджень зараз жорсткість правил більшість українців на собі не відчула.

Однак рівно через два роки, коли в 60 років пенсію отримуватимуть лише ті, у кого є 30 років стажу, настане переломний момент. Уже цю норму не зможе виконати левова частка працюючих. Ба більше, Міністерство соціальної політики зробило розрахунки, які показали: в 2028-му приблизно половина (45%) усіх 60-річних отримувати пенсію не будуть. Їм просто не вистачить стажу.

Чтайте також:  В Україні створять Єдиний туристичний реєстр: що зміниться.

У 2021-му для того, щоб у 60 років вийти на пенсію, потрібно мінімум 28 років стажу. Якщо є від 18 до 28 років, то доведеться працювати до 63 років, якщо є від 15 до 18 років – 65 років.

Демографічна ситуація буде погіршуватися, кількість пенсіонерів зростатиме, а кількість працюючих – скорочуватиметься. Зараз за оцінками податкової приблизно 5,6 млн економічно активного населення не робить свій внесок ані в бюджет країни, ані в Пенсійний фонд. Якби всі вони показали хоча б мінімальну зарплату, розмір виплат пенсіонерів можна було збільшити, а самі працівники змогли б заробити на щомісячну виплату після досягнення 60 років.

в Україні пенсії з 2021 року щороку індексуватимуть 1 березня, а окремі категорії громадян отримають компенсаційні виплати.

Так, після виходу на пенсію українці отримуватимуть по дві виплати, а зі своїх зарплат платитимуть додатковий внесок. Таке нововведення мають розробити до кінця 2020 року.

Чтайте також:  Українки можуть виходити на пенсію в 50 років і раніше: які умови та особливості нарахувань

Якщо людина має не менш ніж 15 років страхового стажу, але його не досить для виходу на пенсію, то вона має право на тимчасову соціальну допомогу від держави.

В Україні планують об’єднати солідарну і накопичувальну пенсійні системи і введуть додатковий внесок для працівника.