З 6 квітня! Нові правила карантину для українців. Без документів не виходьте з дому! Жорсткі обмеження

Уряд на позачерговому засіданні 2 квітня ухвалив Постанову № 255, яка містить нову редакцію Постанови № 211 щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Згідно з прийнятими змінами, на всій території України до кінця карантину діятиме заборона на:

– перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків;

– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон (крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності);

– відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

– відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соціальні послуги;

– перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, тощо.

Також постановою закріплюються правила проведення самоізоляції та обсервації. Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюється поліцейськими, військовослужбовцями, Національною гвардією, працівниками державних установ Міністерства охорони здоров’я тощо.

Чтайте також:  Нам прийдеться жити з небезпечним вірусом до кінця життя. Нас хочуть знищити і це правда!

Окрім того, премєр-міністр України Д. Шмигаль виступив з відеозверненням. У ньому він, зокрема, сказав: уряд на час карантину не зупиняє роботу промислових підприємств, критичної інфраструктури та товарообіг. На час карантину буде працювати всього 21 пункт пропуску на кордоні. Окрім того, вводиться обов’язкова обсервація усіх, хто прибуває в Україну.

Д. Шмигаль повідомив, що для старших людей, студентів та школярів карантин буде продовжений. Утім, він не уточнив, наскільки продовжується термін обмежувальних заходів.

З іншого боку, за планами уряду, якщо буде знижуватися динаміка захворюваності, то в кінці квітня можна розпочати поступове послаблення карантинних заходів. Зокрема, працездатне населення зможе піти на роботу. Також поступово відновиться рух громадського транспорту. “Це дозволить з початку травня почати рестарт економіки”, -додав прем’єр-міністр. За його словами, Україна не може дозволити собі не працювати півроку, чи навіть два-три місяці.

Чтайте також:  Мутований коронавірус діє на людей інакше, ніж попередні штами. Лікар Тарас Жиравецький