ООН та ВООЗ нададуть Україні до кінця року $165 млн на боротьбу з коронавірусом

Глава уряду обговорив деталі допомоги з представниками міжнародних організацій

 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Організація об’єднаних націй та Всесвітня організація охорони здоровʼя мають план дій для фінансової допомоги Україні в боротьбі з епідемією коронавірусу COVID-19, який складе не менш як $165 млн до кінця 2020 року.

Зокрема, глава уряду повідомив в офіційному Телеграм-каналі, що деталі підтримки він обговорив сьогодні на спільній зустрічі з координаторкою системи ООН в Україні Оснат Лубрані, радницею з питань партнерства Офісу Координатора системи ООН в Україні Олесею Огризко та представником ВООЗ в Україні Ярно Хабіхтом.

«Вітаємо запуск в межах Глобального плану ООН окремого Плану Гуманітарного реагування ООН на пандемію COVID-19 в Україні. Згідно з ним, до кінця року ООН планує мобілізувати $165 млн. З них $84 млн будуть спрямовані на першочергові потреби системи охорони здоров’я, а ще $81 млн піде на подолання соціально-економічних наслідків пандемії», – написав Денис Шмигаль.

Чтайте також:  “Розпалюють війну всіх проти всіх”: голова розвідки розповів про загрозу з боку російських спецслужб

Зазначається, що ВООЗ у свою чергу спільно з Міністерством охорони здоров’я України працює над розробкою Стратегічного плану реагування на поширення коронавірусу COVID-19 в Україні.

Нагадаємо, раніше цього дня Кабмін встановив режим самоізоляції для пенсіонерів в умовах епідемії хвороби. Зазначається, що дотримуватись самоізоляції мають всі особи старше 60 років, за виключенням громадян, залучених у протидію поширенню COVID-19.

Пенсіонерам дозволяється відвідування магазинів та аптек на відстані не більше ніж 2 км від дому. Обов’язкова умова – використання маски чи респіратора.

За останніми даними МОЗ, станом на 3 квітня у закладах охорони здоров’я проходять лікування 477 осіб з коронавірусною хворобою, з них 25 дітей.

Загалом в Україні зафіксовано 942 інфікованих, 23 летальних випадки. Вилікувалося 23 людини.