“Усе набагато гірше.” Глава МВФ звернулася до світу з тривожними новинами. Такого ми ще не знали

Світова економіка зупинилася через пандемію коронавіруса. Ситуація набагато гірша, ніж була під час глобальної економічної кризи 2008-2009 років.

У МВФ за допомогою вже звернулися 85 країн — на виділення допомоги у Фонді готові задіяти весь резерв в розмірі 1 трильйона доларів. З такою тривожним заявою виступила очільниця Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва.

На пресконференції, проведеної спільно з главою Всесвітньої організації охорони здоров’я, Георгієва назвала ситуацію, що склалася, самим темним часом людства. За оцінкою глави МВФ, від наслідків коронавіруса найбільше постраждають країни, що розвиваються, так як у них менше ресурсів для захисту від “подвійної кризи” — в сфері охорони здоров’я і економіки. У зв’язку з цим фонд подвоїть розмір екстреного фінансування до 100 млрд доларів і задіє весь свій резерв — 1 трильйон доларів.

Чтайте також:  Літа не буде: синоптики шокували прогнозом погоди

“Виплата зарплати лікарям і медсестрам, підтримка лікарень і відділень невідкладної допомоги, створення тимчасових поліклінік. Покупка захисного спорядження і необхідного медичного обладнання, проведення кампаній з інформування громадськості про прості заходи. Таких як миття рук — це зараз найважливіші інвестиції для захисту людей від пандемії”, — пояснила Георгієва.

Вона додала, що економічні заходи доповнюють, а не замінюють витрати на охорону здоров’я, і визнала, що часто владі країн важко знайти правильний баланс. Георгієва підкреслила, МВФ виступає за те, щоб кредитори найбідніших країн тимчасово призупинили всі вимоги по боргах.  До закінчення пандемії коронавіруса.

Слід додати, що кілька днів тому Георгієва констатувала входження світової економіки в рецесію — фактично вона заявила про початок світової кризи. Глава МВФ сподівається, що криза буде тривати не довше року і закінчиться тоді, коли всі країни зможуть побороти пандемію коронавіруса.

Чтайте також:  Трійка лідерів без Росії: прогноз букмекерів на Євробачення 2020

Варто відзначити, що згідно з прогнозами Організації економічного співробітництва і розвитку, один місяць карантину буде віднімати 2% зростання ВВП. Також там нагадали, що разом з проблемою коронавіруса міжнародне співтовариство зіткнулося з найбільшою за сто років кризою на нафтовому ринку.