Лікар розповіла, кому може зашкодити вакцина від COVID-19

Вакцинація після перенесення коронавірусної інфекції в тяжкій формі може служити додатковим навантаженням на організм. При такому анамнезі робити щеплення не бажано і може бути навіть небезпечно. Яка вакцина краще, а також, коли варто робити щеплення проти COVID-19, розповіла лікар-інфекціоніст, доктор медичних наук Оксана Виговська.

Медик в ефірі телеканалу “Україна 24” заявила, що люди, які вже перехворіли на коронавірус, не повинні щепитися від інфекції.

“В цілому в Україні така ситуація, що практично кожна друга людина не є прихильником вакцинації. Мова йде про щеплення проти різних захворювань, в тому числі й проти COVID-19. З цим пов’язано багато різних факторів, в першу чергу це недовіра до якості вакцини. Я і моя сім’я перехворіли, це моя позиція – я вважаю, що люди, які перехворіли COVID-19, особливо важкими формами, і мають захисні антитіла, не повинні щепитися, оскільки це зайве навантаження на імунну систему”, – сказала Виговська.
Лікар підкреслює, що при фінансовій можливості, варто обирати більш дорогу і якісну вакцину.

Чтайте також:  "Воно все було у тромбах": із грудей 13-річного волинянина вийняли серце 70-річного діда

“Я б дивилася на свою фінансову ситуацію. Якщо є можливість – краще робити щеплення вакцинами, що демонструють більшу ефективність. Якби не було фінансової можливості, я б прищеплювалася будь-якою вакциною, яку держава має можливість забезпечити. Треба розуміти, що у нас рівень захворюваності стабільний і невисокий, це хороший момент для проведення масового щеплення, і треба ним користуватися”, – заявила вона.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський заявив, що вакцинація проти коронавірусу в Україні буде безкоштовною.