Пенсійний збір при першій реєстрації авто: що змінилося з 1 січня 2021

Сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при набутті права власності на легкові автомобілі здійснюється за першої державної реєстрації в Україні в сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ України.

 

Про це нагадують у Пенсійному фонді.

Платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (п. 7 статті 1 Закону «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування») є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні в сервісних центрах (підрозділах Державної автомобільної інспекції) Міністерства внутрішніх справ України.

Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість. Диференційовані ставки збору встановлені залежно від вартості об’єкта.

Чтайте також:  Українці зможуть змінювати місце прописки онлайн: чекали давно

– 3% – якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (на 01.01.2021 – із суми до 374550 грн.);

– 4% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (на 01.01.2021 – із суми понад 374550 грн. до 658300 грн.);

– 5% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (на 01.01.2021 – із суми понад 658300 грн.).

Тобто у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2270 грн збільшено вартість автомобіля для визначення відсотку пенсійного збору.

Збір сплачується із вартості автомобіля без урахування податку на додану вартість, якщо суму такого податку зазначено в документі, який підтверджує ціну транспортного засобу.

Чтайте також:  "ПриватБанк" нахамив українцю і залишив його без грошей за кордоном: "Для власників шахрай"