Українські медики вже відлетіли до Італії боротися с коронавірусом, також країні надішлють дезінфектори

Очікується, що їхня місія триватиме два тижні.

До італійського регіону Марке вже прилетіло 20 українських медиків для того, аби допомогти країни боротися з новою коронавірусною інфекцією COVID-19.

Всі лікарі полетіли добровільно. За декілька днів Україна також направить до Італії гуманітарну допомогу – спеціальний вантаж дезінфекторів. Для нас це важливий крок, правильно допомагати друзям в скрутні часи. Це вияв солідарності і конкретної допомоги. В Італії працюють багато українців, за неофіційними даними, близько 100 з них перебувають у реанімаціях. Допомагаючи Італії, ми допоможемо собі. І дуже важливо – українські фахівці здобудуть безцінний досвід лікування коронавірусу”, – сказав очільник МВС Арсен Аваков передає пресслужба МВС.

Очільник МВС також зазначив, що за два дні до Італії буде направлена гуманітарна допомога:

“Це будуть спеціальні спиртові дезінфектори, оскільки наших запасів достатньо, щоб наповнити внутрішній ринок, тож можемо передавати партнерам в Європі. Ми готуємо ще вертоліт-реанімацію, він також вилетить на допомогу італійцям. Ми розраховуємо, що ці місії триватимуть два тижні, наші медики повернуться, пройдуть всі процедури безпеки та будуть передавати досвід”, – додав він.

Чтайте також:  Поблизу міста Нью-Йорк в трагічній ДТП загинув 16-річний українець: рідні збирають допомогу на поховання

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що медики, які вирушають до Італії, забезпечені всіма необхідними засобами індивідуального захисту.

“Ми будемо постійно тримати зв’язок з нашими лікарями в Італії, щоб всі напрацювання, які є в лікуванні цієї хвороби, ми могли використовувати в Україні. До Італії полетіли інфекціоністи, реаніматологи, хірурги, анестезіологи, ендокринологи, невропатологи та медичні сестри, тобто всі ті, хто займається лікуванням цієї хвороби”, –  сказав Максим Степанов.

Посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа висловив подяку президенту України Володимиру Зеленському, міністру внутрішніх справ Арсену Авакову та міністру охорони здоров’я Максиму Степанову за таку необхідну італійським лікарям допомогу та підтримку.

“Українські медики будуть 14 днів працювати, допомагати італійським лікарям та отримувати досвід, який вони зможуть використовувати далі. Цей внесок італійська сторона дуже цінує”, – зазначив Давіде Ла Чечіліа.

Чтайте також:  Українці отримають допомогу на День Незалежності: кого чекають виплати