ПриватБанк подав ще один позов проти своїх ексвласників на $5,5 млрд

З урахуванням нового позову, загальна сума, заявлена банком проти Коломойського і Боголюбова в Англії, на Кіпрі, в США та Ізраїлі, склала більше $10 млрд

ПриватБанк подав новий позов на $5,5 млрд на Кіпрі проти колишніх власників – Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також одного з топ-менеджерів і двох офшорних компаній. Про це повідомляє НВ Бізнес.

3 квітня подано новий позов у кіпрські суди з вимогою відшкодувати збитки в розмірі $5,5 млрд у зв’язку зі схемами, що мають всі ознаки шахрайства та відмивання грошей, які, як стверджують в ПриватБанку, здійснили його колишні власники: Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, а також один з його колишніх керівників Тимур Новіков із використанням двох кіпрських компаній PrimeCap (Cyprus) Limited і Duxton Holdings Limited.

Позов ПриватБанку стосується двох серій транзакцій, які були здійснені в період з 2013-го по 2016 рік за вказівкою його колишніх власників за сприяння інших відповідачів, які передбачали сплату величезних сум компаніям, що належали та/або контролювалися Коломойським і Боголюбовим, через фіктивні кредитні угоди, які не були погашені, – стверджують у банку.

Чтайте також:  Перевипускати не треба: "ПриватБанк" подовжив термін дії карток на пів року

Ці транзакції включають схему, за якою $2,34 млрд було скеровано кіпрській компанії, пов’язаній з колишніми акціонерами ПриватБанку, Duxton Holdings Limited, якій майже щодня йшли транші у розмірі $30 млн протягом чотиримісячного періоду в 2013 році.

Тепер, після нового позову, загальна сума, заявлена ПриватБанком проти Коломойського і Боголюбова в Англії, на Кіпрі, в США та Ізраїлі, склала більше $10 млрд.

30 березня 2020 року Верховна Рада України 267 голосами прийняла у першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» під №2571-д, який медійна спільнота прозвала «антиколомойським».