“Вдарю і нічого не доведеш!” У Польщі 13-річну українку звинуватили в крадіжці і закували в наручники

У столиці Польщі Варшаві охоронець продуктового магазину “Бедронка” обматюкав 13-річну українку Маргариту і звинуватив у крадіжці. Прибулі поліцейські замість того, щоб розібратися в ситуації, закували дитини в наручники і відвезли до батьків.

Через два місяці скарги сім’ї дитини нічим не закінчилися – поліцейські і охоронець не покарані. Батькові й матері Маргарити загрожують неприємності, а в місцевому магазині продовжують бити українців.

В наручники, як терориста. Сім’я Іовенко переїхала з Києва до Польщі 5 років тому. Антон і його дружина виховують трьох неповнолітніх дітей, живуть в країні законно, працюють і платять податки. Глава сімейства займається тим, що допомагає емігрантам-українцям налагодити свій бізнес в Польщі або Чехії. Діти ходять до школи.

Страшна історія з його донькою Маргаритою відбулася ще 21 січня в місцевому супермаркеті мережі “Бедронка”. Дівчинка вискочила купити продукти прямо за ріг будинку. У магазині Маргарита вибрала товар і підійшла до каси, як тут почалося все найстрашніше. Охоронець магазину різко схопив дівчинку за руку і потягнув у підсобку.

“Він звинуватив її в крадіжці, обматюкав. Такими словами, які ось навіть вам не хочу зараз вимовляти. Потім дістав телефон і почав фотографувати дитини. Моя дочка відвернулася, а цей божевільний охоронець просто кинувся їй погрожувати, мовляв, не будеш стоять рівно – я тебе вдарю, а ти нічого не доведеш. Звичайно, Маргарита була в стресовій ситуації і прямо йому кілька разів сказала, що нічого не брала, а якщо є підозри, нехай включать камери відеоспостереження “- розповідає Антон.

Всі знущання відбувалося хвилин 20. Директор в цей час не діяла і просто спостерігала за ситуацією. На місце приїхала поліція, яка, не довго розбираючись, одягла на 13-річну дівчинку наручники. За місцевими законами, такий захід до неповнолітнього допустима лише в екстраординарному випадку – найчастіше через спроби вбити когось.

Чтайте також:  Фінансисти розповіли, що робити з доларом, який стрімко дешевшає

Посадивши Маргариту в машину, поліцейські відвезли її додому. Руки дівчинки були за спиною і разом з правоохоронцями їй довелося піднятися на 4 поверх, несучи на плечах важкий рюкзак. У квартирі батько з маленьким сином зустрів поліцейських, які відразу почали в грубій формі спілкуватися з чоловіком.

“Приходять вони до мене в будинок, з моєю дитиною, який стоїть в наручниках. Вона навіть сльози витерти не могла. Вони дають під підпис папір, в якій я погоджуюся з тим, що дитину віддали мені в руки, і він помічений у правопорушенні. звичайно, я відразу підписав, адже тільки тоді вони зняли наручники. я був злий, але сперечатися з ними не став, ми були без свідків, і в тій ситуації вони мене могли звинуватити в чому завгодно. А ви уявіть мій стан, ще й поруч дворічний син плаче”- продовжує історії українець.

Поговоривши з донькою, Антон набирає свою дружину, яка в той момент забирала другого сина з тренування, і просить зайти в той самий магазин, дізнатися подробиці НП. “Дружина прийшла, директор їй показала відео з камер. Там дитина просто підходив до полиць, брав товар, розглядав його і ставив. Нічого не було”- в шоці розповідає батько.

Відійшовши від стресу, сім’я вирішується написати заяву в поліцію на тих правоохоронців, які так жорстко затримали їх дитини. При цьому в матеріалах справи прокуратура відмовляється розглядати відео з камер спостереження.

Головний доказ можливої ​​крадіжки – ніхто враховувати не хоче. Антон Іовенко також звертався з проблемою в українське консульство, де йому відповіли і пообіцяли надати допомогу.

Насильство над українцями стало нормою. Антон Іовенко розповідає в продовження ще одну цікаву історію з тим же магазином “Бедронка”. Через два місяці він з дружиною також по дорозі додому зайшли в магазин і стали свідками жахливої ​​картини. На касі за ними стояв чоловік, також українець. У якийсь момент двоє співробітників магазина різко схопили його і потягли в підсобне приміщення.

Чтайте також:  У Польщі судять вчительку, яка в соцмережах хвалила агресію росії проти України й путіна

Антон зорієнтувався і встиг зняти бійку на камеру. На відео видно, як продавці силою утримують чоловіка і не випускають в торговий зал. “І це були навіть не охоронці, а звичайні продавці. Я викликав поліцію, подзвонив в консульство, чоловіка відпустили. Він був настільки наляканий, що навіть відмовився писати заяву, хоча у мене було відео бійки”- підкреслив українець і додав, що він все ж вирішив самостійно подати заяву за цим фактом в місцеву прокуратуру.

За його словами, в Польщі, на жаль, нашим співвітчизникам доводиться несолодко. Часто їхні права порушуються – роботодавці можуть не доплатити, поліцейські просто саботують роботу, якщо в справі є українці і вони є потерпілими. Особливо якщо ймовірний порушник поляк.

При цьому в країні є досить організацій, органів, які намагаються захистити українців. Але в правовому полі Польщі юридичної підтримки не завжди достатньо.

“Ось ще історія – мою знайому збила машина. Водій закинув її в авто, довіз до лікарні, залишив там і поїхав. Поліція навіть справу порушити відмовилася. А чому? Тому що українка. Якби поляка збили – поліція спрацювала б по-іншому” – зазначив Антон Іовенко.

Представник організації “Трудова Солідарність” Віталій Махинько також підтверджує таку тенденцію. Місцеві правоохоронці не прагнуть особливо допомогти українцям.

“Я скажу так, є досить випадків, коли до наших громадян ставляться упереджено. Можуть не зареєструвати кримінальну справу, не помітити правопорушення або просто саботувати роботу. І якщо в 2014-15 роках ЗМІ намагалися піднімати бучу і в результаті вони були змушені реагувати, то зараз з цим все складно. Банально випадків стало багато і про кожен писати ніхто вже не буде “- пояснив в коментарі.