НБУ почав купувати долар. Від чого залежатиме курс гривні найближчими тижнями

Вперше з початку коронакризи курс гривні зміцнився щодо долара. НБУ навіть купив майже чверть мільярда в резерви. Які параметри курсового коридору прогнозують в українських банках?

Світ занурюється в глибоку економічну рецесію, повідомляють у Міжнародному валютному фонді.

Але на валютному ринку України з 30 березня по 3 квітня сформувався обнадійливий тренд. За минулий тиждень курс гривні на міжбанківському ринку зміцнився на 67 копійок — з 28,13 грн/$ до 27,46 грн/$ у ціні продажу.

Позитивною динамікою на міжбанківському ринку України відразу ж скористався Національний банк України (НБУ). Вперше за останні три тижні кризи банківський регулятор почав купувати валюту, а не продавати її. Нагадаємо, раніше Нацбанк продав $2 млрд для утримання курсу нацвалюти. Загалом протягом тижня НБУ поповнив золотовалютні резерви на $245 млн, встановивши за підсумками минулої п’ятниці офіційний курс гривні 27,37 грн/$.

Чтайте також:  Два нових випадки коронавірусу зареєстровано в Україні

Як повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій, ажіотажний попит на валюту, який на початку карантину зріс удвічі, затих. «Тому Національний банк брав участь у торгах і згладжував коливання курсу, щоб нервозність не росла. Зараз попит повернувся до рівня перед карантином. І НБУ вже не продає валюту, а купує її в резерви», — констатували в НБУ.

Директор департаменту інвестиційного бізнесу ПУМБ Антон Стадник розповів НВ Бізнес, що обсяги торгів минулого тижня були незначними. «Менш ніж зазвичай купували банки-нерезиденти. У другій половині тижня банки-нерезиденти навіть продавали валюту на ринку. Ці умови дозволили Національному банку почати викуповувати валюту для поповнення резервів. Обсяги купівлі ще не можна порівняти з обсягами продажу, які сукупно за березень склали понад $2 млрд, але тенденція вже намітилася. По суті, в такій поведінці НБУ полягає основна відмінність ситуації на валютному ринку цього тижня від попереднього, коли НБУ продавав валюту за винятком двох днів, коли ринок балансував себе сам», — поділився банкір.

Чтайте також:  Я не знаю, ніхто не знає, – Аваков про те, коли закінчиться карантин

НВ Бізнес дізнався у банкірів, що зупинило зростання курсу долара в Україні і від чого залежатиме вартість гривні найближчими тижнями.