В мережі порівняли перші смартфони на iOS і Android

На просторах мережі влаштували порівняння перших смартфонів на iOS і Android. Відповідний ролик був оприлюднений авторами каналу EverythingApplePro в YouTube.

Першим смартфоном від Apple став iPhone 2G, він побачив світ ще в 2007 році. Уже в 2008 випустили HTC Dream, який започаткував історії Android. За габаритами пристрою були схожі, але у девайса з iOS діагональ дисплея досягала 3,5 дюймів, коли у конкурента показник становив 3,2 дюйма. Роздільна здатність в обох випадках обмежувалося 320 на 480 точок.

iPhone був помітно тонший, а в руках лежав приємніше. В HTC Dream намагалися новий світ поєднувати зі старим, оскільки пристрій зберіг qwerty-клавіатуру і джойстик, тоді як на девайсі від Apple управління відбувалося за рахунок сенсорного екрану і кнопки Home.

В “яблучному” смартфоні вже тоді прибрали можливість заміни акумулятора, а у Android-моделі така зберігалася. Перевага першої iOS ще і в наявності надекранної клавіатури, у головного конкурента її якийсь час не було. В iPhone не можна було поставити шпалери на робочий стіл, але був вибір фонів для екрану блокування, а у першого смартфона на Android все було навпаки. У дебютного мобільного пристрою від Apple розблокування відбувалася через Slide to Unlock, тоді як в HTC Dream діяв графічний ключ.

Чтайте також:  Жінки, діти та Чоловіки: на Тернопільщині жителі села показали, як потрібно будувати дороги

Дебютний iPhone мав обмежений функціонал, а всі робочі іконки зазвичай поміщалися на одному екрані. Кнопка Home просто вела на головний екран, інші можливості у неї з’явилися пізніше. Конкурент на Android дозволяв міняти іконки місцями, пропонував віджети і пункт управління, був навіть свій магазин додатків, що називався Market. Тобто вже тоді ПО перевершувало iOS, хоча повноцінна гонка між ними ще не почалася. Ємність акумулятора у першого iPhone становила 1400 мАг, у HTC – 1150 мАг. Камера у “яблучного” пристрою була на 2 Мп, у Dream – на 3,2 Мп, але якість знімків було приблизно однаковим.