Києво-Печерська лавра закрилася для відвідувачів, у намісника є підозра на коронавірус

Митрополит Павло раніше закликав усіх приходити до храму, незважаючи на вірус


Прес-служба Києво-Печерської лавки повідомила, що закривається на карантин і вхід для відвідувачів заборонено. На період карантину богослужіння там будуть проводити у закритому режимі без допуску до храмів вірян. Богослужіння будуть показувати в інтернеті, повідомляє ВВС-Україна.

У лаврі провели тестування на коронавірус братії монастиря, а також її намісника митрополита Павла. Як повідомила прес-служба УПЦ МП, настоятель лаври також пройшов медичний огляд.

Також усі приміщення лаври обробили дезінфікуючими речовинами.

Результати тестування на коронавірус мають стати відомими «найближчим часом». Наразі пресслужба не коментує повідомлення ЗМІ про можливий позитивний результат тесту в намісника.

Раніше намісник митрополит Павло закликав вірян ходити до храму і не боятися коронавірусу.

13 березня на YouTube каналі Києво-Печерської лаври з’явилося відеозвернення митрополита Павла під назвою «Карантин: чи скасують богослужіння». У ньому настоятель заявив, що «найстрашніша епідемія – це гріх, який руйнує людську природу».

Чтайте також:  Як компанії у США допомагатимуть працівникам, які перебувають у самоізоляції через коронавірус

«Від нас сьогодні потрібне єдине: моліться, постіться, ходіть у храм, причащайтесь і причащайте дітей маленьких. Не дивіться: старше покоління чи молодше. Всі поспішайте до храму», – закликав священник.

Він також запевняв, що не дозволить закрити Києво-Печерську лавру: «Ми будемо ходити хресними ходами, будемо цілодобово молитися».

Києво-Печерська лавра є однією з найбільших православних святинь України. Вона перебуває в користуванні УПЦ Московського патріархату.