Куди і як здати стареньку автівку: інструкція МВС

У Міністерстві внутрішніх справ України пояснили що робити у випадку якщо ваша старенька автівка “здала і їй час відпочити”. Для цього потрібно зібрати всі необхідні документи і звернутися до центру МВС.

Як зазначили на сайті та фейсбук-сторінці відомства ця процедура є безплатною. Автовласнику будуть потрібні паспорт, ІПН, свідоцтво про реєстрацію ТЗ (за наявності), номерні знаки (за наявності).

Строк надання послуги – протягом робочого дня з моменту подання документів. Проте, слід пам’ятати, що після вибракування транспортного засобу відновлення реєстрації буде неможливе.

Перелік документів, необхідних для отримання послуги, а також вимоги до них:
заява встановленого зразка (заповнюється в ТСЦ);
документ, що посвідчує особу;
документ, що посвідчує особу уповноваженого представника (для фізичних осіб — нотаріально посвідчена довіреність);
реєстраційний номер облікової картки платника податків;
свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) (за наявності);
номерні знаки (за наявності);
Для фізичної особи: у разі відсутності номерних знаків чи свідоцтва про реєстрацію ТЗ — пояснення.
Для юридичної особи: у разі відсутності номерних знаків чи свідоцтва про реєстрацію ТЗ акт службового розслідування, довіреність, оформлена у встановленому порядку, копія рішення власника, засвідчена у встановленому порядку (для організацій з державною формою власності — згода або дозвіл відповідних суб’єктів управління майном), наказ на призначення відповідальної особи, акт на вибракування.
При викраденні номерних знаків або свідоцтва про реєстрацію ТЗ – постанова (довідка) органу внутрішніх справ про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом викрадення номерних знаків (знака), свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта), або постанова (довідка) про порушення кримінальної справи.
“Суб’єкт звернення особисто або через уповноважену ним особу (представника) подає до суб’єкта надання адміністративної послуги або до центру надання адміністративних послуг повний пакет документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, у паперовому вигляді.”, – пояснили в МВС.

Чтайте також:  Переслідування Порошенка. Найбільша українська церква зробила заяву

Перелік підстав для відмови в наданні послуги:

Подання до суб’єкта надання адміністративної послуги неповного пакета документів;
невідповідність ідентифікаційних номерів складових частин транспортного засобу із зазначеними в поданих документах;
в результаті перевірки за Єдиним державним реєстром транспортних засобів та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби встановлено, що транспортний засіб перебуває в розшуку або під арештом.

Повідомлення МВС, facebook.com/mvs.gov.ua