Борги за комунальні послуги: як оформити розстрочку

Як оформити реструктуризацію комунальних платежів

У Мінсоцполітики заявили, що на сьогодні в умовах зростання тарифів третина домогосподарств України отримує субсидії. Також існує можливість оформити розстрочку на комунальні борги.

Кожен українець може скористатися правом на реструктуризацію заборгованості відповідно до закону “Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію”.

Реструктуризація або розстрочка заборгованості — це рівномірно розподілені на певний термін добровільні виплати боргів за:

утримання житла та комунальних послуг;
гаряче та холодне водопостачання;
опалення;
газопостачання;
послуги водовідведення;
електроенергію;
вивезення побутового сміття та рідких нечистот.

Оформлення розстрочки
Спершу необхідно укласти з кожним підприємством-надавачем житлово-комунальних послуг договір про реструктуризацію. Оплата рахунків має проводитися щомісячними рівномірними платежами, які включають: погашення заборгованості і своєчасну сплату поточних платежів за комуналку.

Важливо зауважити, що загальна сума платежів, які вносяться громадянами на оплату поточних рахунків і платежів з погашення реструктуризованої заборгованості не повинна перевищувати 25% сукупного доходу всіх членів сім’ї. Водночас для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги — 20%.

Чтайте також:  Тарифи на електроенергію для населення від 1 січня: нове рішення Кабміну

Також існує можливість “розтягнути” заборгованість на термін до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату оформлення розстрочки. У випадку, якщо сімейного бюджету не вистачає на повне погашення цієї заборгованості, термін дії договору продовжується до повного її погашення.

Варто зауважити, що після підписання договору про реструктуризацію є можливість оформити субсидію на житлово-комунальні послуги. Які документи необхідні для оформлення розстрочки, пояснює “Всеукраїнська асоціація пенсіонерів”.

копія паспорта власника/співвласника;
копія ідентифікаційного коду;
копія правовстановлювальних документів на квартиру.
Світло:

паспорт;
довідка про присвоєння ідентифікаційного номера;
документ, що підтверджує право власності на житло або право користування житлом;
довідка про осіб, зареєстрованих у помешканні (форма-3);
довідки про доходи усіх повнолітніх осіб, зареєстрованих у помешканні (для пенсіонерів — довідки з управління пенсійного фонду України);
довіреність від власника помешкання та паспорт уповноваженої особи, в разі звернення уповноваженої особи власника помешкання.
Холодна вода та водовідведення:

Чтайте також:  Нові покарання за борги: у Кабміні зізналися, що буде з виплатами та субсидіями, з 1 жовтня..."

копії першої та другої сторінок (останнє місце реєстрації) паспорта або іншого документа, що підтверджує особу;
копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (або сторінки паспорта з відміткою про відмову в отриманні ідентифікаційного номера);
копії документів, що підтверджують право власності або користування житловим приміщенням (свідоцтво про приватизацію, договір купівлі-продажу, виписка з держреєстру прав власності, ордер, договір найму чи оренди та інше).
Опалення надається лише на послугу централізованого опалення (ЦО) на термін 12 місяців. Розстрочка надається особам, які не мають субсидії. Необхідно подати заяву про надання розстрочки виконавцю послуг з ЦО.

Під час карантину не можна:

нараховувати і стягувати штрафи за несвоєчасну оплату комуналки;
“відрізати” послуги ЖКГ, якщо за них не заплатили або заплатили не повністю;
примусово виселяти або забирати житло, що належить громадянам, у рахунок боргів за ЖКГ;
примусово виселяти за борги з житла, яке належить державі, громадському житловому фонду і житловому фонду соціального призначення.