Українця звинуватили в шахрайстві 400 сайтів: він подав до суду та їх всі закрили. Хто такий Олександр Пан

Олександр Пан з Вінницької області зміг через суд закрити 426 сайтів.

Всі вони в різний час писали про його нібито шахрайські схеми, роботу в “МММ” і аферах на біржах. Українець кілька років судився з різними виданнями, а потім склав список “кривдників” і пішов до суду.

Був “Прочуханом” став “Паном”: за що вінничанин закрив 400 сайтів
Олександр Пан звинуватив кілька сотень електронних ЗМІ в шахрайстві з використанням електронно-обчислювальної техніки.

Олександр Пан

Написав заяву в поліцію, домігся того, щоб відкрили кримінальне провадження і через кілька тижнів пішов до Голосіївського районного суду. Там суддя Катерина Плахотнюк одним рішенням закрила більше 400 сайтів для українців. Серед них як регіональні ресурси, так і російський РБК, “Живий журнал”.

Що цікаво, Олександр Пан, як розповіли OBOZREVATEL співрозмовники в суді, особисто складав список сайтів. Спочатку їх було менше 70, а потім він розширив список. Ми спробували зв’язатися з позивачем, але на численні дзвінки він так і не відповів.

Пан – друге прізвище Олександра Миколайовича. Раніше він був Прочуханом (так він підписаний і в реєстрі GetContact). У мережі можна знайти сотні публікацій про діяльність Пана-Прочухана. Всі вони зводяться до звинувачення у великому шахрайстві, участі в МММ в якості десятника, створення нових пірамід і т.д. Тут варто зазначити, що без вердикту суду всі ці звинувачення голослівні.

Чтайте також:  Під Києвом озвірілий натовп забив до смерті хлопця, батьки вимагають суду: "Загинув за справедливість"

Складно повірити, що про одного Олександра Прочухана, який не займається політикою, не відомий широкій аудиторії, написали понад 400 сайтів. Але це дійсно так. Наприклад, в найбільшому економічному ресурсі Росії РБК ще в 2018-му вийшла стаття з назвою “Все пропало: хто влаштував одну з найбільших афер на ринку Forex”. У ній згадується і прізвище українця.

Олександр Миколайович і зараз, судячи з реєстрів, займається бізнесом. І щоб поширена про нього інформація не заважала, він вирішив закрити в Україні всі ресурси, які що-небудь про нього писали. І суддя Катерина Плахотнюк його прохання виконала: зобов’язала Національну комісію з держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) сповістити провайдерів, що вони повинні заблокувати доступ до 426 сайтів.

Рішення, ймовірно, скасують, але прецедент створено
У пресслужбі Голосіївського суду OBOZREVATEL повідомили, що зараз йде розслідування за фактом можливого здійснення шахрайських дій. І розслідують не роботу Пана, а його скаргу на сотні сайтів. У реєстрі судових рішень постанову суду про блокування сайтів досі не опублікували, розголошувати фабулу служителі Феміди відмовилися.

Чтайте також:  Населення України може скоротитися до 25 млн: в уряді запропонували рішення

Водночас в поліції підтвердили: Пану просто не сподобалося, що про нього написали. З рішенням судді Плахотнюк не згодні ані в поліції, ані в прокуратурі. Найближчим часом його збираються скасувати. Але сам факт того, що будь-який український суддя після скарг може обмежити діяльність ЗМІ, тривожний сигнал.

“Прокуратура про це рішення суду не знала, до відома нас не ставили. Навіть про те, що воно передано до виконавчої служби ми не знали. Ми готуємо постанову про скасування цього рішення”, – розповіли OBOZREVATEL в пресслужбі прокуратури Києва.

Заступник глави МВД Антон Геращенко додав, що з паном Паном проведуть бесіду. Щоправда, він в цій ситуації лише вдало скористався вадами української судової системи. Районні суди вже відкликали ліцензії у авіаційних компаній, визнавали незаконною націоналізацію банків. А тепер ще й закрили більше 400 сайтів.