Президент України Володимир Зеленський і державний секретар США Майк Помпео у телефонній розмові обговорили питання протидії коронавірусу. Політика передовсім подякували одне одному за допомогу у боротьбі з коронавірусом.
Наразі США посідають перше місце у світі за кількістю підтверджених випадків коронавірусної інфекції. У країні також висока смертність від ускладнень, що спричиняє COVID-19.
Володимир Зеленський висловив підтримку Сполученим Штатам у боротьбі з пандемією та співчуття американцям, які втратили близьких. Глава держави побажав якнайшвидшого одужання хворим. Про це інформує пресцентр Офісу Президента.
США зараз в епіцентрі боротьби з пандемією. Поділяю біль тисяч американців, які втратили близьких, щиро бажаю якнайшвидшого одужання тим, хто зараз бореться з хворобою. Впевнений, що США успішно пройдуть через ці випробування. Бажаю вам міцного здоров’я, – наголосив він.
Президент подякував американській стороні за виділення цільової допомоги Україні для боротьби з коронавірусом.
“Вдячний США за виділення цільової допомоги, 1,2 мільйона доларів, на боротьбу з коронавірусом”, – зазначив Володимир Зеленський.
Втім Майк Помпео також зауважив, що Україна теж допомогла Сполученим Штатам у боротьбі з коронавірусом. Зокрема, наша держава допомагала американським громадянам повернутися додому.
Мав чудову розмову з Володимиром Зеленським сьогодні. Я подякував йому за допомогу України у поверненні американців додому, зокрема понад 200 добровольців Корпусу миру,
– розповів Помпео у своєму твіттері.
Окрім того, політики обговорили також можливості отримання Україною від Сполучених Штатів кредитних гарантій, необхідних для стабілізації економіки.
Йдеться про додаток до ресурсів, які Україна планує отримати від МВФ, Світового банку та інших іноземних партнерів.
Президент висловив окрему подяку США за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, а також за послідовну санкційну політику щодо Росії.
Зеленський також проінформував Помпео про ситуацію на Донбасі та виконання домовленостей після зустрічі у нормандському форматі. Зі свого боку держсекретар США наголосив на важливостіпритягнення Росії до відповідальності за гуманітарну ситуацію на Донбасі.
Станом на 6 квітня у США на коронавірус захворіли понад 337 тисяч осіб, більше ніж 9 600 – померли.
В країні оголошено надзвичайну ситуацію.
У штат Нью-Йорк, епіцентр захворювання, введено війська, туди ж запросили додаткових медиків та медсестер.
У Нью-Йорку розміщено тимчасові та мобільні морги Лікарні штату Нью-Йорк використовують вантажівки в якості тимчасових моргів: 18+ – вперше з 11 вересня 2001 року.
Уряд США роздасть кожній родині по 3 тисячі доларів через коронавірус. Загалом “антикоронавірусний” бюджет країни, підписаний Трампом, становить понад 2 трильйони доларів.
Заходи щодо боротьби з коронавірусом змушують підприємства закриватися по всій країні, залишаючи мільйони людей без роботи.