Українцям пояснили, чому ціни на продукти зростатимуть: підтягуємося до світового рівня

У Мінекономіці розповіли, яких продуктів це торкнулося і коли зростання цін зупиниться

Заступник міністра економіки Тарас Качка розповів, якими будуть ціни на продукти в найближчому майбутньому і що на це впливає.

За словами Тараса Качки, в Україні ціни на продукти харчування поступово підтягуються до світового рівня, проте подорожчання скоро має сповільнитися. Зокрема, стрибок цін стався на яйця, м’ясо, молоко і соняшникову олію.

“Причина в тому, що менше урожай зернових минулого року, більше ціни в світі, і ці ціни будуть високими ще цей рік точно”, – заявив заступник міністра економіки.
Він зазначив, що восени ситуація може змінитися, проте ціни як і раніше будуть високими. Качка також повідомив, що це спричинить за собою підвищення собівартості виробництва яєць, молока і м’яса.

“Єдиний спосіб на майбутнє, на майбутні врожаї – це працювати над тим, щоб наші виробники продукції купували свої корми за форвардними контрактами дешевше заздалегідь, а не в момент, коли ціни високі”.
Качка заявив, що ціни на продукти ростуть не стрибками, а повільно. Він вважає, що зростання цін незабаром має зупинитися, оскільки вартість продуктів вже досить висока.

Чтайте також:  В Україні зміняться ціни на овочі: чого чекати покупцям.