На Благовіщення люди прийшли до церков, незважаючи на карантин

Українці прийшли на богослужіння у храми, незважаючи на обмеження, ухвалені урядом. Біля церков людей просили дотримуватись дистанції та одягати маски. Проте в деяких містах навіть священники порушували правила карантину.

Богослужіння у Житомирі
У Житомирі біля Спасо-Преображенського собору зібрались кілька десятків вірян. Їх причащали на вулиці,

Поблизу храму чергував поліцейський патруль, людей просили дотримуватись дистанції у два метри. Попри заборону уряду з’являтись в громадських місцях без маски, не всі віряни їх одягнули. Зокрема, мовиться і про священнослужителів. Правоохоронці зазначили, що попередили отців про порушення карантину.
Біля церкви чергувала поліція.

Ми ще раз пояснили священникам, що в таких умовах заборонено скупчення людей. Священник сказав, що церкви ніхто не закривав. Наші попередили, провели превентивні заходи і попросили, щоб люди повдягали маски та почали дотримуватись дистанції. Поліцейські дочекалися, поки завершиться ця ранкова служба і причастя,– розповіли у патрульній поліції.

Чтайте також:  Які аналізи потрібно здавати кожен рік: лікар дала повний список

Богослужіння у Львові
Біля церкви святого Йосафата у Львові теж зібрались люди. У храм вірян не впускали. Вони намагались дотримуватись дистанції і були у масках. Разом з тим, частина з них стояла у парку – це теж заборонено згідно з рішенням уряду.

Богослужіння під час карантину.
25 березня відбулася нарада президента Зеленського із главами церков.
Керівники церков висловили розуміння, що богослужіння можна проводити онлайн, у вигляді відеоконференції. На нараді розглянули можливість розміщення патрулів біля храмів та церков.
Парафіянам мають роз’яснювати, що збиратися натовпами небезпечно не лише для них самих, а й для здоров’я тих, хто навколо.
Раніше уряд заборонив проведення всіх масових, зокрема і релігійних, заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
З 6 квітня уряд обмежив перебування у парках Карантин в Україні посилили: що нового, скверах, лісових зонах, окрім вигулу тварин 1 особою.
Також заборонено перебування у громадських місцях без маски чи респіратора.

Чтайте також:  “Карантин вбиває”. У центрі Києва протестують підприємці – рух заблоковано