Провальна зустріч ОПЕК+ може стати кінцем альянсу між Саудівською Аравією та РФ – Bloomberg

Низькі ціни на нафту є гарним способом для РФ нашкодити конкурентам, зокрема США

Переговори ОПЕК, що закінчились провалом, свідчать про потенційний кінець дипломатичного альянсу між Саудівською Аравією та Росією та зміну балансу сил на Близькому Сході.

Як пише Bloomberg, нафта марки Brent, яка є світовим орієнтиром, впала до мінімального значення за понад десятиліття, після того, як Росія вирішила не скорочувати виробництво нафти, як на тому наполягала Саудівська Аравія.

Бюджет Кремля є більш стійким до низьких цін, ніж його близькосхідні союзники. Росія також стверджувала, що дешева нафта зможе допомогти знищити конкуренцію з боку американського «сланцю» і відверне інвесторів від світових компаній, які вже страждають, пише видання із посипання на джерело, близьке до ходу переговорів.

Такий результат є поганим для таких нафтових гігантів, як Exxon Mobil Corp, які залежать від ресурсів інших, і таких компаній, як ВР, які намагаються трансформуватись у більш «зелених» виробників Низькі ціни також можуть допомогти певним економікам в якості стимулу на тілі поширення коронавірусу.

Чтайте також:  Особливості правил дорожнього руху у Польщі: за порушення штрафи

Це розходження у поглядах стало найбільшою кризою з того моменту, як Саудівська Аравія, РФ та понал 20 інших країн створили альянс ОПЕК+ в 2016 році. Видання однак додає, що напруга у відносинах з’явилась ще минулого року.

Ринок нафти наразі зіштовхується із подвійною загрозою. По-перше, не буде скорочення видобування на 1,5 млн барелів на добу, на якому наполягала Саудівська Аравія; по-друге, діюче скорочення поставок на 2,1 млн барелів на добу припиниться після завершення цього місяця. Міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що російські компанії зможуть вільно нарощувати потужності з 1 квітня. Коли запитали, чи зробить Aramco те ж саме, його саудівський колега принц Абдулазіз без Салман сказав журналістам: «Я вас здивую»,

Минулого разу, коли країни були вільні від обмежень у виробництві, у другій половині 2018 році, вони обидві збільшили добування до рекордного рівня, додавши кожна по 1,5 млн барелів на добу.

Чтайте також:  Ціни на нафту почали рости після погроз Трампа Ірану

Нагадаємо: після кількаденних переговорів, альянсу не вдалось домовитись. Запланований брифінг був скасований. Була лише коротка заява, в якій не вказувалась наступна дата зустрічі. За словами одного з делегатів, зустріч ОПЕК+ у червні, скоріше за все, також не відбудеться. Інше джерело повідомило, що Росія, як і раніше, готова взяти участь в наступних переговорах.