Украй тяжких не лікуватимуть: на Закарпатті можуть запровадити “медичне сортування” пацієнтів з COVID-19

Нині в області порівняно з попередніми хвилями коронавірусу більше хворіють молоді люди, і помирають теж більше молоді.

Керівник Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака Юрій Яцина заявив, що через критичну ситуацію з коронавірусом в області в лікарнях можуть ввести так зване медичне сортування, коли лікуватимуть тільки “перспективних до життя”. Відповідне відеозвернення лікар оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

Чільник обласної лікарні пояснив: “Коли настає форс-мажор, екстремальна ситуація, коли масово надходять хворі, у медицині катастроф є такий пункт: “медичне сортування”. Що це таке… Якщо можливості надання адекватного лікування обмежені, то це адекватне лікування надається пацієнтам, які перспективні для життя. Тобто пацієнти вкрай тяжкі можуть не отримати належну медичну допомогу. Це не моя вигадка. Це – такі положення при надзвичайних ситуаціях”.

Чтайте також:  Всі вже втомилися: Зеленський закликав не продовжувати карантин більше, ніж на місяць

Лікар розповів, що за останні чотири дні в обласну лікарню надійшли 76 пацієнтів, виписано 36, на кисневій терапії нині перебувають 110.

“Фактично всі місця для надання кисневої терапії зайняті”, – констатує лікар.

Яцина також повідомив, що нинішня хвиля коронавірусу протікає інакше, лікар припускає, що медики мають справу з мутованим штамом коронавірусу.

“Мабуть, маємо все-таки мутований штамп цієї інфекції. Хворіють молоді люди, і помирають молоді люди”, – наголосив він.
Лікар звернувся до всіх мешканців регіону з проханням дотримуватися карантинних обмежень, аби зупинити поширення смертельної інфекції.