Працювати шкідливо: які захворювання можуть загрожувати вчителям?

Виявляється, небезпечно може бути не тільки поряд з реактором чи в шахті. Стоячи біля шкільної дошки також можна захворіти. EtCetera розповість, які професійні хвороби стосуються вчителів.

 


ВЧИТЕЛІ. Довге стояння упродовж дня призводить до розвитку варикозів. Крім того, педагогам загрожують різноманітні захворювання, пов’язані із напруженням голосового апарату – хронічний ларингіт, вузлики голосових складок, контактні виразки голосових складок, фонастенія.

БІЛЬШЕ ДАНИХ. Повний перелік професійних захворювань та професій, що мають ризики надбання таких захворювань, затверджений постановою КМУ від 8.11.2000 р. № 1662.

ДО РЕЧІ. Чинним законодавством передбачено пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Однією із видів компенсації за таку роботу є доплата до тарифної ставки (посадового окладу). Розміри доплат в залежності від фактичного стану умов праці встановлюються керівниками об’єднань, підприємств і установ по узгодженню з профспілковим комітетом (представником трудового колективу) за результатом атестації робочих місць за умовами праці.

Чтайте також:  Іноземні фрукти заполонили Україну: сотні тисяч тонн на мільйони доларів