Суд в Нідерландах у справі рейсу MH17 почнеться 9 березня

Чотирьох фігурантів вже викликано до суду

 

9 березня в суді в Нідерландах почнеться процес стосовно трьох громадян РФ і одного українця, яких звинувачують в причетності до загибелі 298 осіб, які перебували на борту малайзійського літака. Це колишній «міністр оборони» т.зв. «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал-майор Сергій Дубинський (на прізвисько Хмурий), полковник Олег Пулатов (Гюрза), а також українець Леонід Харченко (Крот).

Як пише Deutsche Welle, національна прокуратура Нідерландів висунула офіційні звинувачення проти чотирьох фігурантів справи на початку лютого. Їх викликали до Нідерландів для слідчих дій.

Між тим Генпрокуратура РФ стверджує, що юрисдикція нідерландського суду не поширюється на російську територію. Росія «не є учасницею даного судового процесу», зазначили у відомстві.

У Генпрокуратурі РФ стверджують, що Росія передала слідству в Нідерландах всі необхідні дані у справі про збитий над Донбасом Boeing у відповідь на запити. За твердженням відомства, російська сторона «протягом шести років активно взаємодіяла з Нідерландами по лінії національних прокуратур» і надала слідчим «вичерпну інформацію», а також «виключно важливі дані, здатні пролити світло на справжні обставини трагедії».

Чтайте також:  ЄСПЛ: Росія зобов’язана виплатити 100 тисяч євро моральної шкоди підзахисним Навального

Літак рейсу MH17, який слідував з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий ракетою 17 липня 2014 роки над територією, утримуваною проросійськими сепаратистами на сході України. Всі 298 людей, які перебували на борту, загинули, близько 100 загиблих – громадяни Нідерландів.

Як випливає з доповіді Міжнародної слідчої групи, зенітно-ракетний комплекс «Бук», з якого збили літак, доставили проросійським сепаратистам з бази російської 53-й зенітної ракетної бригади, розташованої під Курськом. Москва відкидає звинувачення в причетності до катастрофи.