Українцям проведуть ще три етапи підвищення пенсій: кому додадуть 1650 грн

Українців у 2021-му очікують ще три етапи підвищення пенсій. У результаті максимальна виплата збільшиться на 1650 грн.

Це випливає із затвердженого бюджету Пенсійного фонду. Крім зазначених етапів підвищення, також у квітні пенсії піднімуть українцям, які працюють.

Перший етап: із липня підвищать мінімальні та максимальні пенсії
До 1 липня українці отримують пенсії, розмір яких не може бути меншим за 1769 грн. А вже з 1 липня мінімальну пенсію піднімуть до 1854 грн. Водночас максимальна пенсія збільшиться відразу на 850 грн – до 18 540 грн.

Відповідний перерахунок затверджено в бюджеті Пенсійного фонду. Як уже писав OBOZREVATEL, усього перерахунок відбудеться в п’ять етапів. У липні він буде пов’язаний із підвищенням прожиткового мінімуму. До того ж збільшаться і надбавки за понаднормовий стаж (вони становлять 1% від мінімальної пенсії за кожний рік).

Чтайте також:  Івано-Франківські лікарні переповненні. Хто лікуватиме хворих на коронавірус, яких з кожним днем більше.

Відповідно до закону, українські пенсіонери повинні отримувати виплату, розмір якої не менший за прожитковий мінімум. Разом із ростом останнього показника перерахують і виплати. Також варто зазначити, що реальний прожитковий мінімум в Україні значно вищий.

Другий етап: підвищення пенсій для українців віком від 75 років
Українські пенсіонери віком від 75 до 80 років утратять по 1200 грн через те, що Кабмін вирішив перенести підвищення їхніх виплат на три місяці. Це випливає з рішення уряду, згідно з яким перерахунок перенесли з липня на жовтень. Головна причина – заощадити на пенсійному забезпеченні частини українців. Варто зазначити, що розмір надбавки становитиме близько 400 грн.

Зараз доплату отримують ті українці, яким виповнилося 80 років ще минулого року або раніше. Вони можуть розраховувати на допомогу в розмірі близько 500 грн. У Кабінеті міністрів анонсували поступове розширення кількості українців, які можуть претендувати на таку доплату. В 2021-му – для 75+.

Чтайте також:  Правила видачі водійських прав змінено. Що треба знати автолюбителям

Третій етап: грудневий перерахунок
Ще раз мінімальну пенсію підвищать 1 грудня. Замість 1854 грн будуть платити 1934 грн. При цьому максимальна пенсія збільшиться з 18 540 до 19 340 грн.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

в Україні пенсії з 2021 року щороку індексуватимуть 1 березня, а окремі категорії громадян отримають компенсаційні виплати.

Після виходу на пенсію українці отримуватимуть по дві виплати, а зі своїх зарплат платитимуть додатковий внесок. Таке нововведення мають запустити 2021-го.