“Наче не війні в гімнастерках”. Комаровський обурений цинізмом влади в розпал епідемії. “Ніяк не можуть захистити”

Народні депутати цинічно вчиняють, будучи у Верховній Раді в респіраторах, в той час як лікарі носять звичайні медичні маски.

Про це на YouTube-каналі розповів український лікар-педіатр Євген Комаровський.

“Мене обурює те, що депутати ходять в респіраторах, а лікарі в масках. Це нагадує ситуацію, коли солдати на передовій ходять в гімнастерках, а штабні щури в штабах – в бронежилетах”, – зазначив він.

Лікар пояснив, що респіратори зобов’язані носити тільки медики і люди, які безпосередньо контактують із зараженими. Наприклад, респіратор з системою захисту FFP2 може вберегти від вірусів на 90%, FFP3 – 98%.

“Для чого ж все-таки потрібні маски? Вони ніяк не можуть захистити від вірусу, який літає в повітрі. Маска потрібна хворій людині, який би при чханні і кашлі залишала слюні і соплі в масці, а не розносила би їх навколо. ВООЗ не втомлюється повторювати, що маску повинна носити хвора людина. Маска різко скорочує вірогідність того, що хвора людина заразить оточуючих. Але захистити здорову людину маска ніяк не може”, – підкреслив Комаровський.

Чтайте також:  Всі говорять російською: у Києві програмісту відмовили у співбесіді, бо він спілкується українською мовою