На борту лайнера Grand Princess, де виявили коронавірус, перебуває 49 громадян України

Наразі з’ясовується, чи є серед інфікованих українці

На борту круїзного лайнера Grand Princess біля узбережжя Каліфорнії, де виявили коронавірус, знаходяться 49 громадян України. Наразі генеральне консульство України в Сан-Франциско з’ясовує, чи є серед інфікованих на кораблі українські громадяни. Про це у суботу, 7 березня, повідомила пресслужба міністерства закордонних справ України, передає Інтерфакс-Україна.

«За інформацією Держдепартаменту США, на борту круїзного лайнера Grand Princess перебуває 49 громадян України. Зараз генеральне консульство України в Сан-Франциско з’ясовує інформацію про можливу наявність серед інфікованих осіб громадян України», – йдеться у повідомленні.

Наразі лайнер Grand Princess стоїть на рейді біля берегів Північної Каліфорнії. На його борту перебувають 3500 осіб, вони – громадяни 54 країн світу (1100 членів екіпажу, 2400 пасажирів).

В повідомленні міністерства зазначається, що влада заборонила лайнеру заборонити вхід в гавань Сан-Франциско.

Чтайте також:  До послаблення карантину не готові дев'ять областей

«Гелікоптерами берегової охорони США на борт лайнера були доставлені тести на COVID-19 з метою перевірки всіх пасажирів, хто потенційно міг контактувати з померлими в Каліфорнії чоловіком, а також з тією категорією осіб, які мають перші ознаки респіраторної інфекції», – повідомила пресслужба.

Залежно від результатів тестів буде прийнято відповідне рішення про відправку на карантин частини пасажирів або всього судна, підкреслили в МЗС.

Лайнер Diamond Princess вийшов з Йокогами 20 січня і повернувся назад 3 лютого. Серед пасажирів був громадянин Китаю, у якого виявили коронавірус. Чоловік зійшов на берег 25 січня в Гонконзі. За рішенням влади Японії на судні, де знаходилися близько 3700 пасажирів і членів екіпажу з 50 країн, з 5 лютого було оголошено двотижневий карантин. Всього коронавірус був виявлений у 705 осіб.

Чтайте також:  Лікарі розповіли, кому категорично не можна їсти вівсянку

Операція з евакуації близько 1 000 здорових пасажирів з борту Diamond Princess почалася 19 лютого. В окремому порядку з Японії своїх жителів забрали Росія, Австралія, Гонконг, Ізраїль, Канада, США і Південна Корея.

1 березня всі члени екіпажу, які до останнього залишалися на борту круїзного лайнера Diamond Princess, благополучно покинули судно.