Новий обмін полоненими буде до Великодня, – Офіс Президента

Тристороння контрактна група провела відеоконференцію. Сторонам вдалося досягнути принципових домовленостей щодо списків для взаємного звільнення утримуваних осіб, а також дати – не пізніше Великодня, тобто 19 квітня.
Під час переговорів керівник ОПУ Андрій Єрмак наголосив, що першочергові зусилля доцільно спрямувати саме на вирішення безпекових і гуманітарних питань, мовиться на сайті президента.
Андрій Єрмак підкреслив важливість повного, всеосяжного та безстрокового дотримання режиму припинення вогню на сталій основі.

Сторони також домовилися щодо списків для взаємного звільнення утримуваних осіб, а також дати – не пізніше Великодня.

Раніше проросійські бойовики на Донбасі запропонували список українців, яких можуть звільнити у межах обміну. Втім українська влада одразу не погодилася на умови окупантів.

Крім того, на засіданні ТКГ обговорили питання гуманітарного розмінування територій. Сторони мають надати ОБСЄ список таких об’єктів для розмінування та гарантувати безпеку на всіх ділянках.

Чтайте також:  Коли закінчиться війна в Україні та почнеться процвітання: пророцтво карпатських мольфарок. Відео

Що відомо про списки, які пропонували окупанти? Бойовики назвали імовірний список на обмін: військових там майже немає Проросійські бойовики на Донбасі 2 квітня запропонували українській владі списки утримуваних ними людей, яких вони готові відпустити у межах обміну.

Обидва списки – окремо від луганських і донецьких бойовиків – разом включають лише 19 людей. Більшість людей у списку – студенти або пенсіонери, яких бойовики звинуватили у “шпигунстві на користь СБУ”.