Коронавірус може «відновитись» у вже вилікуваних людей – корейські експерти

Наразі експерти проводять дослідження


Згідно з даними Корейського центру по контролю та профілактиці захворювань (CDC), коронавірус може «реактивуватись» у вже вилікуваних людей.

Як повідомляє Bloomberg, близько 50 пацієнтів в Південній Кореї, яких вилікували від хвороби, знову отримали позитивний результат тестування на коронавірус. За словами генерального директора CDC Чонга Юн Кьона, ці люди не заражались заново, а, ймовірно, вірус у них відновився.

«Ми надаємо велике значення реактивації як ймовірній причині, ми проводимо комплексне дослідження з цього питання, – сказав він. – Було багато випадків, коли пацієнт під час лікування давав негативний результат в один день і позитивний в наступний».

Пацієнт вважається здоровим, коли два тести, проведені з 24-годинним інтервалом, дають негативні результати.

Південна Корея стала однією з перших країн, де був зареєстрований великомасштабний спалах коронавірусу, однак в країні було зареєстровано всього 200 смертей. Одна з найбільших у світі програм тестування та технологічний підхід до відслідковування інфекції дозволив Кореї стримувати епідемію без карантину та закриття бізнесу.

Чтайте також:  Без штампу про депортацію: як не потрапити в біду за кордоном

Страх повторного інфікування вже вилікуваних пацієнтів також росте й в Китаї, де вірус вперше з’явився в грудні минулого року, після повідомлень про те, що деякі з них дали позитивний результат, а деякі навіть померли, після нібито завершення лікування та виписки з лікарні.

Станом на середу, в Південній Кореї було зафіксовано 10 384 випадки зараження коронавірусом, при чому 6 776 людей вилікувались.