Олігархи «обирають найкращих» – Зеленський про роботу прем’єра Шмигаля на Ахметова

Інвестори занепокоєні кадровими змінами в українському Кабміні

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню Bloomberg виступив на захист нових кадрів в оновленому Кабінеті міністрів. Вибір глави держави розчарував інвесторів та занепоков виборців, які підтримали його, сповідаючись, що він очистить сумну пострадянський політикум країни.

За словами президента, кадрові зміни були невірно розтлумачені.

«Ми повинні були відреагувати на ефективність Кабміну, – зазначив він. – Коли ви здійснюєте настільки глибокі зміни в країні, ви не маєте права на невдачу. Мова йде не про ваші особисті рейтинги, не про те, що вас можуть вигнати з влади, а про те, що в України більше не буде можливості це зробити».

«Останні кадрові перестановки в уряді Зеленського збільшують ризик провалу реформ, – йдеться в повідомленні Oxford Economics. – Це, ймовірно, істотно затримає переговори з МВФ».

Чтайте також:  Уряд розробить механізм фіксації ціни на газ для населення на рік – Шмигаль

Інвесторів тривожить, що нові обличчя сигналізують про повернення величезного впливу українських мільярдерів на політику. Наразі і досі зберігаються спекуляції щодо зв’язків між Зелінським та олігархом Ігорем Коломойським, хоча обоє з них це категорично заперечують.

Окремим «пунктом» для занепокоєння став новопризначений прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який в минулому працював на найбагатшу людину країни Ріната Ахметова. У 2017-2019 роках Шмигаль був заступником генерального директора з соціальних питань «ДТЕК Західенерго», директором «ДТЕК Бурштинська ТЕС» та виконував обов’язки заступника генерального директора з соціальних питань «ДТЕК Західенерго». Але це не хвилює Зеленського, він заявляє, що олігархи не мають жодного впливу на його уряд., пише видання.

«Їм (олігархам – ред.) належить 70-80% активів країни. Кожен менеджер в Україні працював на одного з них чи якось пов’язаний з одним із ним. А вони наймають найкращих – ми маємо це розуміти», – наголосив глава держави.

Чтайте також:  У центр Маріуполя окупанти повернуть пам'ятник Леніну

В інтерв’ю він також прокоментував чутки про потенційну зміну керівництва Нацбанку. За словами Зеленського, він не «змінюватиме нікого в цій країні, хто працює чесно і продуктивно».

«Але ми погодили з Нацбанком деякі речі, які вони можуть робити. Якщо вони це зроблять, це означає, що вони ефективні. Я й досі чекаю», – підсумував він.