“Морги переповнені”: стала відома тема сьогоднішнього засідання РНБО

Рішення на даний момент ще не прийнято – воно лише буде обговорюватися на засіданні РНБО.

Стало відомо, що президент Володимир Зеленський терміново збирає Раду нацбезпеки і оборони на вечірнє засідання 19 березня, щоб обговорити ситуацію з коронавірусом і чи варто посилювати карантин в Україні.

“Ходять чутки, якщо так можна сказати, тому що офіційно ще не говорили, про те, що будуть обговорювати саме небезпеку третьої хвилі, що робити з третьою хвилею коронавірусу. Тому що у нас в багатьох областях переповнені лікарні, і вже розгортаються мобільні госпіталі. І не тільки лікарні, вибачте, вже переповнені і морги”, – розповіла в ефірі каналу Україна 24 нардеп з фракції Голос Юлія Клименко.

Вона уточнила, що мова йде про можливе запровадження локдауна по всій Україні.

“Питання в тому, як бути далі – буде національний локдаун або обласні, регіональні… Це серйозне питання, у нас тут вже мутований британський вірус. Але літаки з Британії у нас не припинили польоти з того часу, як вірус був виявлений у Великобританії”, – додала Клименко.

Чтайте також:  Аваков контактував з Крищенком: хто замінить міністра, якщо він захворіє на коронавірус

При цьому нардеп підкреслила, що рішення на даний момент ще не прийнято – воно лише буде обговорюватися на засіданні РНБО.

Карантин в Україні та місцеві локдауни:

Раніше віце-спікер ВР Олена Кондратюк говорила про те, що Верховна Рада, Кабмін або РНБО повинні провести екстрене засідання з питань епідеміологічної ситуації в країні. На її думку, влада повинна розробити план по запровадженню нового локдауну в Україні.
Відомий інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська впевнена, що в Україні потрібно негайно запровадити локдаун, а також збільшувати запаси кисню в лікарнях і створювати нові ліжка для хворих COVID-19.
У зв’язку з погіршенням ситуації із захворюваністю COVID-19 було прийнято рішення про запровадження посиленого карантину в Києві терміном на 3 тижні. Нові профілактичні заходи вводяться з 00:00 20 березня і триватимуть до 9 квітня.
Після столиці локдаун запровадять і в Київській області. “Закриють” області, в яких ситуація з коронавірусом погіршилася, заявив заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко. Водночас в Україні є області, які закривати на локдаун необов’язково, додав він.
У Львівській області оголосили локдаун з 19 березня і назвали заборони. Посилення карантину невідворотне, заявили у Львівській ОДА.

Чтайте також:  Арахамія анонсував введення "інтелектуального локдауну"