Американці через суд вимагають від КНР компенсацію за коронавірус

Потенційний позов за шкоду від коронавірусу може скласти $1,2 трлн

Менш ніж за місяць понад 5000 американців приєдналися до колективного позову, поданого до суду у Флориді, автори якого вимагають від китайського уряду компенсацію за шкоду, заподіяну COVID-19. Позивачі стверджують, що зазнали величезних втрат через халатність Пекіна, який допустив поширення коронавірусу по всьому світу. Подібні групові позови також були подані в суди в Неваді і Техасі, передає Голос Америки.

«Наш позов стосується тих, хто фізично постраждав в результаті дії вірусу… він також стосується комерційної діяльності Китаю, пов’язаної з торгівлею на ринках, де продається м’ясо диких тварин», – заявили представники юридичної фірми Berman Law Group.

Юристи посилаються на виключення щодо «комерційної діяльності» і «тілесних ушкоджень» відповідно до Закону про імунітет іноземних суверенних суб’єктів права [FSIA] як правову підставу для пред’явлення позову Китаю.

Чтайте також:  Лікар дав пораду, як не допустити утворення тромбів під час коронавірусу

За підрахунками британського консервативного аналітичного центру «Суспільство Генрі Джексона», потенційний позов США до Китаю за шкоду від коронавірусу може скласти $1,2 трлн доларів. У своїй новій доповіді британські аналітики написали, що Китай потенційно несе відповідальність за шкоду, завдану в результаті невірних дій на ранньому етапі спалаху коронавірусу. Мова, зокрема, йде про навмисне приховуванні інформації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: аналітики називають це порушенням Міжнародних медико-санітарних правил.

Втім, на думку юриста Девіда Фідлера з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, держави, в тому числі США, навряд чи будуть подавати офіційні позови проти Китаю у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Вільям Старшаков, фінансовий адвокат з Чикаго, вважає, що в інтересах Китаю взяти на себе відповідальність у цьому випадку, як це зробила Канада сто років тому.

Чтайте також:  Власник Delfi хотів через суд завадити евакуації судна – Кликлій

«Це насправді допоможе Китаю проявити відповідальність… зібрати всі ці претензії, яких буде безліч, і які матимуть всілякі геополітичні наслідки… Це дійсно єдиний шлях, за допомогою якого Китай зможе вийти з цієї ситуації», – вважає він.

Нагадаємо:у США вперше з початку епідемії коронавірусу за добу померло понад 2000 людей.