Apple та Google спільно працюють над технологією відслідковування контактів з хворими на COVID-19

Компанії планують запустити технологію для смартфонів в найближчі кілька місяців

Американські компанії Apple і Google оголосили про спільну роботу над технологією для смартфонів, яка буде виявляти контакти із зараженими коронавірусною інфекцією COVID-19 і попереджати користувачів про необхідність піти на 14-денний карантин.

Як повідомляє «Інтерфакс», технологія відстеження контактів (contact-tracing) буде запущена в два етапи. У травні компанії-конкуренти мають намір створити програмний інтерфейс (API), який дозволить пристроям на Android і iOS «бачити» один одного і взаємодіяти за допомогою офіційних додатків систем охорони здоров’я.

Потім Apple і Google будуть працювати над Bluetooth-платформою для відстеження контактів. Вона буде вбудована безпосередньо в операційну систему, і завантажувати окремий додаток не буде потрібно. У заявах зазначається, що це дозволить брати участь більшій кількості людей, «якщо вони цього захочуть». Роботу над другим етапом компанії розраховують закінчити в найближчі кілька місяців.

Чтайте також:  Відеофіксація порушень ПДР в Україні: кого штрафуватимуть

Apple і Google запевняють, що їх пріоритетом є «конфіденційність, прозорість і згода», і обіцяють відкрито надавати інформацію про роботу над платформою з відстеження контактів для аналізу бажаючими.

За даними агентства, працювати система буде наступним чином: якщо користувач дізнається про позитивний результат тесту на COVID-19 і додасть ці дані в додаток, то користувачі, з якими хворий контактував в попередні кілька днів, отримають повідомлення про такий контакт. Цей період може становити 14 днів, але медичні установи зможуть встановити інший часовий діапазон.