Павлоградський хімзавод на межі зупинки, що загрожує всій ракетній галузі – ЗМІ

З початку цього року завод був змушений звільнити 687 людей

Український уряд не виділив кошти на фінансування Павлоградського хімічного заводу (ПХЗ), який виробляє, переробляє і утилізує ракетне паливо. Зупинка заводу буде означати зупинку всієї ракетної галузі, зокрема виробництво ракет «Вільха». Про це виданню Цензор.Нет розповів директор заводу Леонід Шиман.

«ПХЗ зараз в критичному стані – з початку року ми не отримуємо фінансування, в держоборонзамовленні 2020 року на нас і на реалізацію програм підприємства гроші досі не передбачені… Фінансування заводу зупинено, ми були змушені звільнити від початку року 687 людей. Якщо гроші не надійдуть найближчим часом – звільнимо ще 190. Питання, навіщо. І скільки буде коштувати державі відновлення виробництва?» – сказав він.

Як зазначає видання, ПХЗ володіє технологією виробництва твердого ракетного палива. Це паливо необхідно для всіх серійних і перспективних ракет українського виробництва. Зупинка заводу буде означати зупинку всієї ракетної галузі.

Чтайте також:  “Знайшов час!”: Зеленський приголомшив вчинком в Одесі. У компанії найближчого соратника. “З самого ранку”

«Україна поки налагодила серійне виробництво всього лише одного типу ракет дальньої дії – «Вільха», випущена перша партія на замовлення 2019-го року, але треба продовжувати роботу. У разі нового широкомасштабного наступу РФ за допомогою «Вільхи» ми отримуємо засіб стримування. Путін буде довго думати, чи варто йому знову атакувати Україну і обстрілювати наші міста, як це робили росіяни в 2014-15 роках, знаючи, що удари «Вільхою» можуть бути нанесені і по їхніх об’єктах критичної інфраструктури. А якщо «Вільхи» у військах не буде – то чим бити по тилах супротивника?» – наголошує директор заводу.

Крім виробництва, завод володіє технологією переробки та утилізації ракетного палива, вміє продовжувати ресурс ракет і виробляє різні види вибухівки.

«Всі ці технології протягом багатьох років були створені за рахунок коштів українських платників податків, це багато мільярдів гривень. Ми освоїли унікальні технології, якими більшість країн світу не володіє… При цьому програми виробництва не закриваються, тобто, цілком ймовірно, що ми сьогодні витрачаємо гроші на звільнення (працівників – ред.), а завтра знову будемо витрачати на набір», – пояснив Шиман.

Чтайте також:  Низка компаній перейшла в управління Кабміну

У Росії аналогічний завод «Каменський» розташований недалеко від кордону України, в Ростовській області, і зараз працює на повну потужність.