Мафія роздає їжу бідним жителям Італії, щоб завербувати їх на свій бік – ЗМІ

Цю скрутну фінансову ситуацію організована злочинність обертає на свою користь

В Італії організовані злочинні групи розвозять продукти сім’ям, у яких через довге сидіння в карантині закінчилися гроші, пише The Guardian.

Мета таких дій – заручитися підтримкою місцевих жителів, роздаючи безкоштовну їжу бідним сім’ям, попереджає влада.

Відомі мафіозні групи доставляють товари першої необхідності італійцям в найбідніших південних регіонах Калабрії, Сицилії і Апулії.

«Більше місяця магазини, кафе, ресторани та паби були закриті, – прокоментував The Guardian Нікола Граттер, слідчий з питань мафії і глава прокуратури в Катандзаро. – Мільйони людей працюють в «сірій економіці», що означає, що вони не отримували ніякого доходу за останній місяць і не знають, коли можуть повернутися на роботу. Якщо держава не втрутиться, щоб допомогти цим сім’ям, мафія надасть свої послуги, нав’язуючи свій контроль над життям людей».

Чтайте також:  Соцвиплати для українців в Італії у 2021: розмір та умови отримання

Італійський міністр внутрішніх справ Лучіана Ламоргезе заявила, що «мафія може скористатися зростаючою бідністю, вербуючи людей в свою організацію, або просто втрутитися в їхнє життя, роздаючи безкоштовні пакети з макаронами, борошном і молоком».

«Мафіозні боси вважають свої міста своєю територією, – сказав Граттер. – Боси прекрасно знають, що для управління їм потрібно піклуватися про людей на їх території. І вони роблять це, використовуючи ситуацію в своїх інтересах. В очах людей бос, який стукає в двері і пропонує безкоштовну їжу, – герой. І бос знає, що тоді він може розраховувати на підтримку цих сімей в разі необхідності, коли, наприклад, мафія спонсорує політика на виборах, який буде просувати їх злочинні інтереси».

Тим часом станом на 12 квітня в Італії зареєстровано 152 271 випадок захворювання на коронавірус, з них – 19 468 летатальних.

Чтайте також:  Букмекер Parimatch брав участь у покупці готелю «Дніпро» – Kyiv Post