“Мені страшно”, — до правди, яку розкрив український лікар в Італії, готовий не кожен

Медик побоявся собі уявити, що буде, якщо в Україні пандемія спалахне на повну силу

У квітні в Італії вирушила делегація українських медиків. Фахівці були спрямовані на допомогу країні, в якій ситуація з коронавірусом особливо гостра, а також отримати досвід, який може допомогти в боротьбі з COVID-19 в Україні. Один з медиків, відряджених до Італії, поділився своїми враженнями. Фахівець заявив, що йому страшно уявити, що буде в Україні, якщо пандемія спалахне в повну силу.

На своїй сторінці в Facebook, користувач Glib Belgov розповів, що в лікарні, куди його направили, зараз зроблено 5 реанімаційних боксів на 6 ліжок, а також палата інтенсивної терапії на 50 місць. І всі ці палати повністю заповнені. Деякі лікарні спеціалізуються тільки на COVID-19. У них є все необхідне для лікування.

Чтайте також:  Забруднення річки та незаконна рубка дерев: Держекоінспекція повідомила про порушення за тиждень

Дивлячись на ситуацію в Італії, медик жахається, що щось подібне відбудеться в Україні. Лікар зазначає, що ситуація з постачанням лікарень в нашій країні нагадує ситуацію 2014 року, коли армію забезпечували волонтери. Він звертає увагу, що навіть ларингоскопы фахівцям доводиться купувати за свій рахунок. І якщо спалах відбудеться в Україні, медику просто страшно від того, чим це може закінчитися. Тому користувач сподівається, що наша країна змінить підхід до медицини, виявлення та лікування хворих, забезпечення медиків та оснащення лікарень. Інакше нас можуть чекати серйозні проблеми.