У Києво-Печерській лаврі понад 90 хворих на коронавірус: храм закривають на карантин

У Києво-Печерській лаврі виявили нові 63 хворих на коронавірус COVID-19 священників. Станом на 13 квітня у лаврі вже понад 90 випадків зараження коронавірусною інфекцією. Лавру вирішили закрити на карантин.

Про закриття Києво-Печерської лаври на карантин повідомив мер Києва Володимир Кличко під час брифінгу.

За рішенням комісії з надзвичайних ситуацій, Києво-Печерська лавра закривається на карантин,
– повідомив Володимир Кличко.

Він також закликав правоохоронні органи проконтролювати дотримання цього рішення.

Що відомо про спалах коронавірусу в Києво-Печерській лаврі
9 квітня мер Києва Володимир Кличко повідомив, що з 41 нового випадку, що виявили за останню добу у Києві – 26 хворих з Києво-Печерської лаври. Кличко закликав вірян дотримуватися карантинних обмежень.

Складно уявити, який може бути ланцюг передачі інфекції,– заявив Кличко.

За словами Кличка, він побоюється спалаху коронавірусу після Великодніх свят. Також мер столиці зауважив, що кілька разів зустрічався з представниками різних конфесій, з приводу обмежень під час карантину.

Чтайте також:  "Поділимо виклики на 4 типи": у МОЗ розповіли, як зміниться час прибуття "швидкої" наступного року

Масові зібрання наразі дуже небезпечні та заборонені, тому відвідування церкви не може бути винятком. Втім, значна частина українців продовжують ігнорувати карантинні обмеження та відвідують церковні служби.

Зокрема, на Благовіщення 7 квітня у Львові священник УГКЦ причащав парафіян на задньому дворі церкви Причащалися з однієї ложки, але слизової не торкалися: скандальне відео зі Львова і реакція УГКЦ, причому всіх з однієї ложки.

Чи дозволені церковні служби під час карантину
Уряд офіційно не закриває церкви, однак забороняє масові релігійні заходи. Попри це Православна церква України не бачить підстав для заборони проведення богослужінь за участю не більше як 10 осіб.
Президент України Володимир Зеленський поспілкувався з главами церков. Мовилось про безпеку святкування Великодня та проведення богослужінь в умовах поширення коронавірусу.
Вперше в історії у Ватикані усі великодні богослужіння Папи Римського Франциска відбудуться без присутності вірян. Папа просто зачитає молитву онлайн.

Чтайте також:  “Така радість, дорога Аллочка”: новина від Мазур зворушила українців. Мужність!