Прем’єр-міністр Денис Шмигаль жорстко відповів Юлії Тимошенко.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль жорстко відповів Юлії Тимошенко. Він розповів, що у Верховній Раді невдовзі представлять кандидатів на посаду міністра енергетики та захисту довкілля.

Про це Прем’єр-міністр заявив в етері програми “Свобода слова”.

“Ми шукали людину, яка буде професійною. Це декілька напрямків. Тобто, це буде надзвичайно професійна людина, яка має досвід у кожній із цих галузей. Доволі важко таку людину знайти”, – пояснив Денис Шмигаль.

За його словами, є “хороші сильні кандидати” на посаду міністра енергетики та захисту навколишнього середовища, який повинен вирішувати наявні проблеми в енергетичній сфері.

Цим він апелював до слів Юлії Тимошенко, яка заявила, що енергетична галузь перебуває на межі виживання, і відсутність профільного міністра в такій ситуації неприпустима. “У країні реально назріває просто якась неймовірна енергетична криза на рівному місці. Так, у нас є сьогодні зменшення обсягу споживання електроенергії через те, що у нас під час карантину не так працюють підприємства. Але такого стану, як сьогодні, у нас не було ніколи”, – сказала Тимошенко.

Чтайте також:  В Україні відновили карантинні виплати на дітей ФОП

Вона зазначила, що унаслідок імпорту електроенергії та енергетичного вугілля з Росії вітчизняна енергогалузь виявилася на межі виживання, а генеруючі і вуглевидобувні підприємства мають мільярди гривень збитків.

“Енергоатом” – 5 млрд гривень заборгованості від єдиного покупця, ДП “Гарантований покупець”. Вони сьогодні на межі по суті невиплати заробітної плати. Тепловим електростанціям сьогодні нікуди подіти свою електроенергію, і вони вийдуть на поточний рік приблизно з 13 мільярдами збитків. Їм просто доведеться якісь із теплових станцій зупинити. Далі – вугільні підприємства наші. Вони сьогодні затарені енергетичним вугіллям. Сьогодні теплові електростанції затарені енергетичним вугіллям, близько 3 мільйонів на складах. Такого ніколи не було. Шахти реально сьогодні буде зупинено”, – сказала Тимошенко.

На думку лідера “Батьківщини”, відсутність призначеного міністра енергетики в ситуації, коли галузь перебуває на межі виживання, є неприпустимим.

Чтайте також:  Виїзд українців на роботу за кордон: Шмигаль розповів, за яких умов це можливо (відео)

“Ми реально поставили на межу виживання нашу енергетичну галузь. І у нас немає міністра енергетики, у нас немає керівника енергетичних структур, що входять до складу Міністерства енергетики. Тобто, у нас такий провал, що зараз і атомники, і тепловики, і шахтарі заявляють, що у нас почнуться знову віялові відключення електроенергії, як було на початку 2000 року”, – підкреслила Тимошенко.