“Страшна небезпека” Зеленський сколихнув українців тривожним проханням. “Вже не десятки, а сотні”

13 квітня, в ході традиційної наради щодо питань боротьби з коронавірусом, глава держави Володимир Зеленський наголосив, що наразі церкви в Україні активно готуються до богослужінь онлайн, а українці вже замовили понад 14 тисяч посилок з освяченими пасками, які будуть доставлені уже незабаром. Окрім того, президент країни попросив народ з розумінням поставитися до нових обмежень, адже коронавірус — це страшна небезпека і її масштаби важко переоцінити. Про це інформує сайт ОПУ.

Зеленський звернув увагу на те, що на святкування Великодня західного обряду та Вербної неділі до храмів прийшло приблизно 126 тис. українців порівняно з майже 3 млн людей торік. Також він зазначив, що за порушення карантинних умов під час богослужінь Національна поліція склала адмінпротоколи у семи областях.

“Ці цифри показують, що багато священнослужителів і прихожан усвідомлюють страшну небезпеку, яку становить епідемія коронавірусу. Щодня у нас заражаються вже не десятки, а сотні. І зібрання, натовпи на Великодні свята – прямий шлях захворіти самому й заразити близьких. Тому Великдень у новому форматі цьогоріч – це справжній прояв любові до ближнього”, – підкреслив український лідер.

Чтайте також:  Німеччина заборонила одноразовий посуд і пластикові трубочки

Також команада Володимира зеленського обговорила можливості постачання у лікарні апаратів ШВЛ вітчизняного виробництва. За словами президента, наразі вже перевіряють технічні параметри апаратів двох українських компаній, і якщо їхні показники якості відповідатимуть закордонному обладнанню, українські лікарні отримають сотні апаратів вже у найближчі тижні.

“Вартість таких апаратів штучної вентиляції легень у рази менша, ніж закордонного обладнання. Ми зможемо краще забезпечити наших лікарів і врятувати більше життів”, — додав Зеленський.

Окрім того, очільник МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що нині за кордоном 15,6 тис. українців користуються можливостями програми відомства для вирішення своїх логістичних питань.