Пенсії перестануть розносити по домівках. Що робити жителям сіл без банкоматів?

З 1 вересня “Укрпошта” перестане виплачувати пенсії у своїх відділеннях і розносити по домівках. Гроші будуть надходити на карту українців.

 

При цьому, як свідчать дані Держстату, банківські відділення є лише 3,9% населених пунктів, а банкомати – у 4,3%. Відповідно, вони відсутні в селах і невеликих містечках, де проживає третина населення України.

Що ж робити, якщо у вашому населеному пункті немає банкоматів, а пенсійні гроші терміново потрібно перевести в готівку – читайте у матеріалі нижче.

Як можна зняти гроші без банкомата?
Як пише сайт “Сегодня”, варіантів у цьому випадку дуже мало. Самий перевірений спосіб – особисто їхати в найближчий райцентр, де є відділення банку, або просити когось зняти пенсію з картки.

Якщо ж хтось не може освоїти користування банкоматом, то гроші з картки можна зняти в касі відділення банку при наявності паспорта та пенсійної картки. Для цього потрібно знати свій ПІН-код.

Чтайте також:  У Києві діти запустили новий небезпечний TikTok-челендж: за таке садять у в'язницю

За словами економіста Олега Пендзина, з соціальної точки держава повинна подумати про тих пенсіонерів, які не мають доступу до банкоматів. А таких людей сьогодні кілька мільйонів…

Хто замість “Укрпошти” буде доставляти пенсії?
До 1 вересня пенсіонери повинні вибрати банк, в якому хотіли б отримувати гроші. Список є на сайті Пенсійного фонду. Зараз найбільше українців отримують пенсії у ПриватБанку, Ощадбанку та інших уповноважених банках.

Одним словом, отримати пенсію можна буде в уповноважених ПФУ банках та інших структурах, які виграли конкурс За словами експертів, їх послуги будуть набагато дешевшими, ніж послуги “Укрпошти” з доставки пенсій “на руки”.
Що буде з пенсією, якщо не вибрали банк?
Якщо пенсіонер не визначиться з банком, йому з 1 вересня (після звернення ПФУ) автоматично відкриють рахунок в державному Ощадбанку.

Чтайте також:  Начальник Південного регіонального управління ДПСУ відмовився пройти алкотест і викликав на підмогу військових – розслідування

Для отримання пенсії клієнтові потрібно буде оформити пенсійну карту. Нею можна розплачуватися через термінал або знімати готівку в банкоматі. Але змінити банк клієнт зможе в будь-який час і необмежену кількість разів.

Кому пенсії все ж будуть приносити додому?
З 1 вересня за місцем фактичного проживання пенсії будуть отримувати лише:

люди з інвалідністю I групи;
особи, які потребують постійного стороннього догляду (лежачі, недієздатні);
люди, які досягли 80-річного віку.
Також доправлять додому допомогу по догляду тим, хто доглядає за людьми похилого віку.

А ще соціальну допомогу від держави листоноші принесуть тим, хто дожив до пенсійного віку, але не заробив пенсію.